22.9. 2022 HR Byznys Forum v Brně: Generace Y a Z – jak je získat, jak je neztratit

Informace o akci

HR Byznys Forum:

Generace Y a Z – jak je získat, jak je neztratit

 

Kdy: 22.9.2022 od 13:00 do 18:00 hod.
Kde: Masarykova univerzita, Komenského náměstí 2, 601 77 Brno

 

O čem budeme diskutovat:

Na trh práce nastupuje generace Y a Z. Jak je získat, co v práci očekávají, jak mají firmy reagovat, aby tyto generace správně oslovily? Vyplatí se firmám pracovat již se studenty? Co od nich firmy očekávají a naopak co studenti očekávají od firem. Na co je možné využít granty EU a mnoho dalšího.

Zástupci Kariérního centra Masarykovy Univerzity, Národního pedagogického institutu ukáží výhody spolupráce z pohledu Univerzity i finanční výhody této spolupráce.

Zástupci společnosti Kyndryl, ThermoFisher, McDonald´s, Red Hat, LutherOne a Nestlé vám ve svých prezentacích představí své programy spolupráce se školami, ukáží jak pracují s generacemi Y a Z, v rámci panelové diskuze se o své zkušenosti s motivací a řízením této generace podělí jejich vedoucí pracovníci a v následující panelové diskuzi vyslechneme i názory zástupců té nejmladší generace na to, co od firem očekávají.

Během odpoledne uslyšíme názor odborníků jak na to, aby mladí na stáž chtěli jít a také přehled toho, jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými generacemi a jaké benefity jim můžeme nabídnout.

 

13:00 – 13:10

13:10 – 13:30

  • Na co pamatovat, když přemýšlíte nad náborem studentů
  • Potřebujete kariérní centrum?
  • Možnosti employer brandingu na MU a kariérní portál JobCheckIN

13:30 – 13:50

Nízká nezaměstnanost, větší konkurence, obtížný nábor.

Otevřenost, transparentnost, týmová spolupráce, zajímavá práce. Zaměstnavatelé a budoucí zaměstnanci hledají v některých případech velmi obtížně společný jazyk a prostor, aby by se jejich zájmy protnuly. Stáže jsou jednou z možností, která může být motivující pro spolupráci a může vést k plynulé generační výměně.

13:50 – 14:10

Znáte možnosti spolupráce se středními a vyššími odbornými školami? Spolupráce mezi firmami a školami probíhá na dobrovolné bázi, ale její smluvní podoba přináší smluvním stranám řadu výhod. Na vybraných příkladech z jižní Moravy Vám představíme různé možnosti spolupráce včetně výhod a rizik spolupráce jak z pohledu zaměstnavatelů, tak škol. Zaměříme se přitom na motivaci žáků zapojit se do pracovních týmů, a na postupy, jak uplatnit daňové úlevy a odpisy za tuto spolupráci.

14:10 – 14:30

Jak získat mladé talenty? Co fungovalo včera nemusí fungovat dnes. Co tedy děláme.  

Spolupráce s univerzitami, Internship – naše projekty nabízí příležitosti pro studenty vyzkoušet si naše nástroje a technologie (hands-on experience) a pracovat na vlastních projektech v rámci firmy.

Sdílení zkušeností Top leaderů z práce s mladou generací

14:30 – 14:50

Internship program pro vysokoškoláky jako šance propojit vzdělání s praxí, možnost podílet se na vývoji i výrobě hi-tech produktu, být součástí mezinárodního týmu. Otevíráme cestu k práci ve vědě a technice, přinášíme možnost růstu. Pomáháme mladým lidem nastartovat kariéru, bouráme strach a vedeme studenty do reálného pracovního procesu.

Časová i finanční investice do studentů se nám dlouhodobě vyplácí, proto podporujeme i střední školy pomocí vzdělávacích projektů, exkurzí v naší firmě, participujeme na výuce a spolupracujeme s učiteli STEM oborů.

14:50 – 15:10

Změna v přístupu ke vzdělávání je jedním z pozitivně vnímaných kroků, kterým jsme reagovali na potřeby nově přicházející generace. Zaměření na rozvoj, prohlubování soft skills, zdůraznění hodnot a prostor pro sebereflexi, které jsou podpořeny koučinkovým přístupem, jsou skvělým základem pro skloubení toho, co mladí chtějí a zároveň potřebují zažít pro dosažení svých dalších cílů.

15:10 – 15:30

Přestávka

15:30 – 15:50

Internship program může být nosným zdrojem juniorních talentů v IT. Pro jeho efektivní fungování je klíčová kombinace smysluplné zkušenosti studentů během stáže a nastavení podmínek ve firmě pro jejich kariérní rozvoj. Jak toho ve spolupráci HR a businessu dosáhnout?

15:50 – 16:10

Budoucnost Nestlé formuje i mladá generace – představíme vám, jak Nestlé před devíti lety začalo vytvářet, dnes již komplexní, program pro mladé. Dnes manažeři Nestlé učí na univerzitách po celé zemi, mladí si přímo v kancelářích a továrnách Nestlé sáhnou na reálnou zkušenost z byznysu, do které vnáší témata, která jsou jim blízká, od udržitelnosti po technologie. Řeč bude ale i o tom, že to s mladými není vždy úplně jednoduché.

16:10 – 16:20

  • Jakými benefity zaujmout nejmladší generaci pracujících a jak se liší od svých starších kolegů?
  • Co patří mezi nejoblíbenější benefity a do kterých se naopak nevyplatí až tak investovat?
  • A kde je benefitní díra na trhu mezi poptávkou a nabídkou benefitů?

Nejen na tyto otázky vám odpoví Lucie Tvarůžková ze Sodexo Benefity, která vám představí výsledky velkého průzkumu zaměřeného na firemní benefity.

16:20 – 16:40

  • Jaké jsou hlavní rozdíly mezi generacemi z pohledu dat?
  • Jak se proměnou generací na pracovišti mění pohled na loajalitu?
  • Co je pro nové generace důležité a jak je motivovat?

16:40 – 17:20

Diskutovat budou manažeři z firem Red Hat, Kyndryl, McDonald’s, Nestlé a ThermoFisher.

17:20 – 17:50

17:50 – 18:10

Partner akce

Máte zájem? Kontaktujte nás.

Kateřina Štefanová

+420 723 465 025
katerina.stefanova@pmf-hr.com