8.30 – 9.00 |
Registrace účastníků |
9.00 – 9.05 |
Přivítání a úvodní slovo
Blažena Kohoutová, výkonná ředitelka PMF, ředitelka PMF Institutu |
9.05 – 9.25 |
Role HR v multigenerační firmě
Barbora Pencová, ředitelka HR, GE Aviation
Působí jako ředitelka lidských zdrojů ve společnosti GE Aviation Czech. V této roli zajišťuje celkové vedení lidských zdrojů a hraje důležitou roli v dalším růstu strategie růstu podniku GE Turboprops. Barbora zahájila svou kariéru v GE Capital Czech Republic, aby podpořila podnikání v období po akvizici. V roce 2003 opustila společnost GE a zaujala postavení ve společnosti T-Mobile jako HR manager pro divizi technologie. V roce 2005 se Barbora stala ředitelka organizačního rozvoje ve skupině ČEZ. Znovu se připojila k GE k podpoře integrace společnosti GE Aviation Czech v roce 2008. Vystudovala Univerzitu Palackého v Olomouci. Její studium zahrnovalo stipendium na Lomonosovské státní univerzitě v Moskvě v Rusku. Od roku 2010 se věnuje afinitním iniciativám společnosti GE Health Ahead, GE Women’s Network a GE Volunteers. Pracuje jako předsedkyně Rady GE HR v České republice a rovněž pravidelně přednáší HR na Vysoké škole ekonomické v Praze.
|
9.25 – 09.45 |
Setkání generací pro tvorbu inovací
- Vytvoření nastavení týmu pro rychlé prototypování a invovace
- Trainig by doing
- Rozvoj a hodnocení efektivity týmu
- Komunita a její synergie s prostředím a s produktem
Tomáš Szaszi, EMEA Strategy Leader, Honeywell
Vystudoval Technickou Univerzitu v Košicích obor Umělá Inteligence a Nottingham Trend University, UK – MBA v oboru Strategický Management. V současnosti pracuje ve společnosti Honeywell, kde zodpovídá za strategie a inovace v největším R&D centru v oblasti EMEA. V Honeywell Technology Solution zavedl a nastavil Inovační Ekosystém, platformu pro rychlé prototypování, vzdělávání a šíření interní startup kultury, při adresování kritických potřeb zákazníků v oblasti EMEA. Je promóterem konceptu “open innovation” a zajišťuje spolupráci společnosti s univerzitami, inovačními centry, malými a středními podniky a startapmi. Je členem několika technologických komunit a vede PMI pod komorou v Jihomoravském kraji.
Šárka Vernerová, HR Manager, Honeywell
Působí pátým rokem na pozici HR manažera ve vývojovém centru společnosti Honeywell v Brně. Brněnské centrum je největším a nejvýznamějším vědecko-výzkumným hubem Honeywellu v Evropě, které vzniklo roce 2003 a stalo se součástí mezinárdních vývojových center – Honeywell Technology Solutions, které se nacházejí v Mexiku, Číně, Indii a České republice. Spičkoví odborníci zde zajišťují vývoj produktů, komplexních řešení a design pro divize letectví, dopravních systémů, technologie pro domácnosti & budovy, řešení pro bezpečnost & produktivitu.
|
09.45 – 10.05 |
Liko-S – nástupnictví
Jak naroubovat lásku na peníze
- Řešení mezigeneračních konfliktů v rodinných firmách
- Předávání zodpovědnosti a vlastnictví firmy
- Synergie zakladatelů a nástupců rodinných firmách, komprese a vakuum
Libor Musil, majitel a generální ředitel, LIKO-S
Vystudoval VUT Brno, obor technologie svařování. Podnikat začal hned po revoluci v lednu 1990. Již první firma byla rodinná, pracoval se svou ženou s tchánem a dalšími členy rodiny. Od roku 1992 šli s manželkou šli vlastní podnikatelskou cestou a od té doby se datuje vznik firmy LIKO-S. Začínali ničeho a mnoho let spláceli velké dluhy. Vše jsme zvládli a dnes mají firmu střední velikosti, která ve svém oboru patří mezi špičku v Evropě. Nejvíce si cení toho, že společnost má v genech inovace, na kterých byla naše podnikatelská kariéra postavena. Syn Jan, dcera Hana a zeť Orraine nastoupili do firmy před několika lety. Všichni začali odspodu a pomalu se propracovali do vedení společnosti. Nyní přebírají manažerskou odpovědnost za vedení celé firmy. Proces převzetí plánujeme a po převzetí odpovědnosti předáme nástupcům i vlastnictví firmy. Důležité při předávání je pro nás to, aby firma i nadále byla postavena na základech firemní filozofie, se kterou jsme ji s manželkou celá léta budovali. Organizační uspořádání firmy však musí vyhovovat hlavně nastupující generaci. Za úspěchy považuje to, že na trh několikrát uváděli úplně nové výrobky a tím měnili standardy ve stavebnictví. Ale nejdůležitějším úspěchem je, že se jemu a jeho manželce podařilo vychovat děti k práci a k převzetí odpovědnosti za dílo a odkaz předků. Učí se ze zahraničních zdrojů a na setkáních s mnoha majiteli českých rodinných firem, jak vytvořit plán předávání firmy na další generaci majitelů a proces úspěšně realizovat.
Hana Williams Musilová, HR ředitelka, LIKO-S
Po 7 letech, kdy studovala a pracovala na manažerských pozicích v luxusních resortech v USA na Floridě, se v roce 2014 vrátila zpět se svou rodinou do Česka do Slavkova u Brna a připojila se do společné rodinné firmy jejích rodičů. Ve firmě LIKO-S převzala pozici HR manažerky po své mamince a rozvinula ji dále o získané zkušenosti v zámoří. V tento moment předává roli HR manažerky poprvé v historii firmy nové kolegyni, která není rodinným příslušníkem a začala se starat o divizi Production, která je zaměřená na strojírenství. Firma LIKO-S se připravuje a nastavuje procesy tak, aby byla v následujících letech předána z první generace na druhou, která ji také bude řídit a vlastnit. Spolu ve firmě ji z druhé generace doplňuje její manžel a bratr.
|
10.05 – 10.15
|
Naše stravenka – benefit pro všechny generace
František Grunt, Marketingový manažer, Lídl stravenky
- Start-up a korporace – jak to jde dohromady
- Jak vznikla Naše stravenka
- Papírová versus elektronická stravenka
- Naše stravenka – po roce a půl na trhu
Marketingu a marketingové komunikaci se věnuje již 15 let, pracoval na různých marketingových pozicích v řadě českých i zahraničních firem. V současné době působí na pozici manažera marketingu ve společnosti Lidl stravenky, v.o.s., sesterské firmy Lidl Česká republika, kde má na starosti rozjezd stravenkového byznysu a propagaci značky Naše stravenka. K jeho oblíbeným marketingovým oblastem patří strategický a produktový marketing, on-line komunikace a PR. Ve svém volném čase se věnuje rodině, sportu a dobrým knihám. |
10.15 – 10.35
10.35 – 10.50
|
„Když nemůžeš, tak přidej víc“ aneb Agilita napříč generacemi
Klára Sokolová HR ředitelka, MONETA Money Bank
Pracuje od března letošního roku jako Chief Human Resources Officer skupiny MONETA, jejíž hlavní částí je MONETA Money Bank. Do banky nastoupila v roce 2013, kde nejdříve vedla větší projekty napříč různými divizemi společnosti. Poté byla členem týmu, který vytvářel program zaměstnaneckých benefitů pro třetí strany. Následně projektově podpořila banku při jejím prodeji a následném vstupu na pražskou burzu. Přímo do oddělení HR se přesunula na podzim roku 2016, v němž jako senior manažer měla na starosti podporu celého obchodní sítě. Svoji profesní dráhu zahájila ve společnosti Vodafone v roce 2000.
Přestávka na kávu
|
10.50 – 11.35 |
Panelová diskuse – Age management – stereotypy a bariéry – vědomé, nevědomé – bránící spolupráci
Jiří Tobola, CEO, start up Flowmon
Je absolventem Fakulty informačních technologií Vysokého učení technického v Brně. Na pozici ředitele Flowmon Networks působí od ledna 2018. Dříve působil jako projektový manažer ve sdružení CESNET (Czech National Research and Education Network), kde se účastnil řady evropských výzkumných projektů. Po založení Flowmon Networks v roce 2007 se stal technickým ředitelem společnosti. Později byl vedoucím obchodu. Když zrovna nesedí v kanceláři, zahraje si rád squash, jde si zaběhat nebo se věnuje freedivingu.
Radek Hájek, výkonný ředitel HR, ČSOB
Pracuje v ČSOB od roku 2004. Začínal na manažerských pozicích v oblastech financí, účetnictví a controllingu. Od roku 2009 zastával funkci Head of Finance v rámci skupiny ČSOB. V roce 2012 se stal CIO (Chief Information Officer). V této pozici vedl IT agendu skupiny ČSOB. Byl také zodpovědným za fungování centra služeb KBC, které zaštiťuje veškeré IT operace v rámci Česka. V této funkci se Radek zaměřil na upgrade centrálního bankovního systému, novou verzi online bankovnictví a přišel také s novými zásadami řízení. V roce 2015 se jako Digital Change Zone Leader stal zodpovědným za konceptualizaci a vytváření strategie digitálního bankovnictví skupiny ČSOB podporující transformaci retailového bankovnictví včetně přípravy implementace plánu. Od roku 2016 je na pozici Digital Channels and Innovations Leader zodpovědným za vývoj a údržbu digitálních kanálů a pobočkových aplikací ČSOB a také za inovace v celé skupině ČSOB, včetně komunikačního, akceleračního týmu a nastavení strategického směru.
Cristina Muntean, konzultantka
Je odbornice na strategickou komunikaci a osobnostní rozvoj. Má z sebou více než 12 let zkušeností v českých, rumunských a mezinárodních médiích. V roce 2010 založila Media Education CEE, pražskou PR, poradenskou a vzdělávací agenturu. Jejími klienty jsou podnikatelé a manažeři TOP 100 firem v České republice a ve střední a východní Evropě. V minulosti vedla český PR Klub a také byla první ženou, která vedla Marketingový výbor Americké obchodní komory v České republice. Je mezinárodně uznávanou odbornicí a certifikovanou lektorkou enneagramu, komplexního a dynamického systému osobnostního rozvoje, a systemické inteligence v organizacích. Cristina nabízí firemní i osobní poradenství, školení, koučink i mentoring na témata jako osobní branding, komunikace a emoční inteligence v praxi, zvýšení sebeuvědomění lidí, změna vnitřních postojů k změně a zvýšení vnitřní agility, integrace různorodosti v práci, včetně věkových rozdílů.
Martin Hejl, jednatel firmy THIMM Packaging
Vystudoval stavební fakultu ČVUT. V letech 1994 – 1997 působil jako obchodní zástupce firmy HOBAS, prodej potrubí pro vodovody a kanalizace. Ve společnosti THIMM Packaging, jednom z nejvýznamnějších výrobců a zpracovatelů vlnité lepenky v ČR, pracuje již od roku 1997. V současné době je jednatelem české firmy THIMM Packaging.
|
11.35 – 11.50 |
Jak šéfovat / šéfuji lidem ve věku mých rodičů
- Příběh našeho týmu
- Co mne to naučilo?
- Co nám přináší nemít jen mladý tým?
Andrea Tkačuková, výkonná ředitelka agentury Foreigners
Od roku 2009 je spoluzakladatelkou a CEO agentury Foreigners, která pomáhá zahraničním zaměstnancům a studentům v České republice, aby se v ČR cítili jako doma. Při své práci čerpá jak z vlastních zkušeností ze života ve Francii, Amsterdamu, Řecku nebo Španělsku, tak z dokončených studií oboru Management cestovního ruchu na Fakultě informatiky a managementu v Hradci Králové. Pravidelně prochází komunikačními a vzdělávacími kurzy, absolvovala také program HR Stratég. Ve firmě má na starosti vedení lidí a spolupráci s nimi, a to nejenom v rámci poboček, ale i franšíz. Přednáší na středních školách v rámci projektu Můžeš podnikat, jehož cílem je skutečnými příběhy inspirovat studenty k podnikání. Andrea věří, že dobrý tým je základ úspěšného byznysu a přispívá ke spokojenosti jednotlivců ve firmě, jakožto klientů. Je aktivní na sociálních sítích, především na Instagramu.
|
11.50 – 12.40 |
Jak zůstávat v pohodě v jakémkoliv věku, jak pěstovat motivující a obohacující vztahy se všemi generacemi.
Využití konkrétní metody pod vedením paní doktorky.
MUDr. Iva Pousková, Centrum tělesné a duševní rovnováhy
Vystudovala medicínu, získala atestace v oborech psychiatrie a radiologie. Profesní kariéru začínala v Psychiatrické léčebně v Dobřanech (1992 – 1994) a Priessnitzových léčebných lázních Jeseník (1994-1996), Přesto, že psychiatrie byl jeden z mála oborů, které nechtěla dělat, osud ji právě do této oblasti medicíny zavál. Nejspíše proto, jak sama říká, „abych uviděla bezmocnost medicíny, která je právě v tomto oboru skutečně markantní. Jelikož jsem se nedokázala s touto „bezmocností“ smířit, snažila jsem se najít způsob, jak lidem skutečně pomoci, nejen potlačit symptom.“ Od roku 1997 vykonávala v Jeseníku soukromou psychoterapeutickou praxi a od roku 2000 v ní pokračuje v soukromé psychiatrické a psychoterapeutické ambulanci. Je přesvědčena, že pomoci může lidem jedině celostním přístupem, metodami, které léči jak tělo, tak i duši. Proto začala hned od roku 1992 s psychoterapeutickým vzděláváním, hypnózou, homeopatíí, kineziologií, výcviky a semináři týkajícími se energií (Filipíny, Reiki, tantra), konstelacemi, esencemi. Absolvovala řadu výcviků např. v hypnoterapii a klinické hypnóze u prof. Kratochvíla (1994 a 1996), v hlubinné psychodynamické psychoterapii a v imaginativní Leunerovské psychoterapii – PhDr. Hájek (1995 – 2000). A jaké metody se jí při léčbě osvědčují dnes? „Metody, které vedou k uzdravení a prevenci somatických i psychických onemocnění. V 1.řadě vysvětlení principů a zákonitostí fungování člověka, přírody, Univerza, a ve 2.řadě: Harmonyum, Naam yoga, konstelační techniky které spojuji s technikou EMI (eyes movement integration), Bowenova terapie, QE (quantum entrainment). Nevyhýbám se ani léčbě konopím. A to i přes fakt, že jsme byli na fakultě vedeni k tomu, jak je konopí stejně jako ostatní drogy škodlivé a způsobující závislost. Naštěstí jsem toto „dogma“ překonala a dnes vím, že má konopí značný terapeutický potenciál“ říká dr. Iva Pousková.
|
12.40 – 13.00
|
Host setkání: Danuše Nerudová, nejmladší rektorka v ČR, Mendelova univerzita, Brno
Ekonomka a vysokoškolská pedagožka, která od letošního roku působí jako historicky první žena na pozici rektorky Mendelovy univerzity v Brně. Na téže univerzitě vystudovala obor hospodářská politika a správa. Mezi lety 2007 a 2015 zastávala funkce vedoucí Ústavu účetnictví a daní, proděkanky a prorektorky. V loňském roce získala titul profesorky v oboru daní. Za největší bohatství univerzity považuje akademickou obec a zaměstnance, péče o ně je její prioritou. Pod jejím vedením Mendelova univerzita zavádí systém řízení lidských zdrojů, usiluje o získání certifikátu HR Award. Danuše se věnuje genderovým otázkám, pro ženy na univerzitě vytváří podmínky pro rovné budování kariéry žen a mužů. Svým příběhem chce inspirovat ostatní ženy a upozorňovat na stereotypy a genderové nerovnosti ve společnosti.
|
13.00 – 13.10 |
Diverzifikovaný pracovní tým pro zvýšení výkonnosti a obratu firem
Soňa Nedomová, Majitelka a konzultantka, Thomas International CZ
Hledáme odpovědi na otázky?
- Jsou moji zaměstnanci obrazem mých zákazníků, se kterými jednám a obchoduji?
- Jaký má diverzita vliv na výkon týmu?
- Umí moji vedoucí vybírat, motivovat a vést různorodý tým?
Představení příkladů z praxe.
Zamysleme se tedy společně a zeptejme se sami sebe, jak můžeme objektivně posoudit vaši firemní politiku a veškeré HR procesy, včetně výběrových řízení.
Majitelka a konzultantka společnosti Thomas International CZ, která je partnerem Thomas International, Ltd., na území České republiky a Slovenska. Její celoživotní pracovní vášní je péče o komplexní rozvoj jednotlivců i týmů v prostředí zaměstnání. Produkty a služby vyvíjené Thomasem používá od roku 1994, kdy byly představené první validované české překlady Thomasových testovacích nástrojů.
|
13.10 – 13.25 |
Řízení výkonnosti v digitální době
Pavel Jirůtka, Managing Partner, AKT Czech Republic
Řízení výkonnosti je důležitý proces, který zásadně ovlivňuje ekonomické výsledky každé společnosti. Přesto se jedná o proces často neoblíbený a v některých případech i nefunkční. Ukážeme vám, co je třeba udělat, aby tento důležitý proces plnil svůj účel. Digitální doba v tomto směru přináší vhodné nástroje a zároveň přináší očekávání a překážky, které je třeba zohlednit.
Je odpovědný za aktivity nadnárodní skupiny AKT na českém trhu. Za svou praxi nasbíral více než 20 let zkušeností s působením v obchodních a manažerských pozicích v různých IT společnostech. Posledních sedm let se věnuje řešení SAP SuccessFactors a jeho využití společnostmi v ČR i zahraničí. Jedním z jeho hlavních cílů je pomoci českým společnostem na jejich cestě digitální transformací HR.
|
13.25 – 14.15 |
Oběd, networking |
14.15 – 15.00 |
Zařaďte se do jednoho z workshopů!
Interaktivní workshopy ve skupinách s příležitostí sdílet vaše zkušenosti a diskutovat k tématu, které vás zajímá. Mindfulness – jak snížit stres a udržitelně zvyšovat výkonnost
Marcela Roflíková, zakladatelka Českého mindfulness institutu, lektorka mindfulness
- Kde začínám efektivní a udržitelná cesta k naší výkonnosti? V naší mysli. Pokud je naše mysl klidná, umíme se lépe rozhodovat, nebojíme se říkat ne, lépe vycházíme se svým okolím, máme méně stresu a jsme spokojenější.
- Že nemáte klidnou mysl? Přijďte si vyzkoušet, že je to i ve vašich možnostech.
Vystudovala mezinárodní marketing a management na ČZU v Praze, IAHL v Nizozemí a MBA na Sheffield Hallam University v UK. Absolvovala tréninky pro vrcholové manažery na předních evropských institutích, např. INSEAD nebo Echswege Institute. Po absolvování Mindfulness kurzu u Honzy Honzíka, PhD. v Psychoterapeutickém centru Lávka, pokračovala ve vzdělávání a praxi mindfulness na Mindful Schools v USA (výcvik pro děti, komunikace ). Na začátku roku 2015 založila Český mindfulness institut, jehož posláním je přinášet mindfulness do českého firemního prostředí, do škol a společnosti obecně. Ve svých programech ráda propojuje mindfulness s manažerskými a podnikatelskými tématy jako je rozvoj leadershipu, stres, time management, apod. Ráda nabízí i programy určené výhradně ženám, např. Novoroční předsevzetí s laskavostí k sobě. Je certifikovanou systemickou koučkou z roku 1999 a trenérkou time managementu IV.generace již téměř 15 let. Ve volném čase se zabývá vytrvalostním během, cvičením jogy, stavěním z kostiček Lego se svými dvěma syny.
Jak budovat svůj osobní brand – být stále zaměstnatelní
Veronika Lencová, lektorka manažerských dovedností, finančních strategií a osobního rozvoje
Charismatická lektorka, profesionální koučka, spisovatelka, vymýšlí a realizuje on-line strategie na Linkedin a tvoří on-line vzdělávací programy. Semináře sestaví na míru klientovi a je možné je kombinovat i s výkonovým koučováním a NLP neboli Neurolingvistické programování. Vytváří a vyučuje myšlenkové mapy a myšlenkové mapy businessu. Školí procesní management, strategický management a change management. Její hlavním tématem je výkonnost z mnoha pohledů. Vychází ze svých dlouholetých profesionálních zkušeností, pracovala jako finanční ředitelka a konsultantka pro SAP: A.Poettinger, ENGEL Strojírenská finanční ředitelka a konsultantka SAPU, BMD System haus Steyer. Školí controlling, storytelling a time management metodikou GTD neboli Getting thinks done – Mít vše hotovo, Zen a hotovo. Vystudovala řadu škol: Jihočeská universita, ESMA, Praha/Barcelona, EPI – Evropský polytechnický institut, IPFM – Institute for Industrial and Financial Management, VŠE v Praze katedra Managementu Jindřichův Hradec. Napsala tyto knihy: Myšlenkové mapy v pěti krocích, 50 odstínů investic, Kaizen, 11 kroků, kterými posunete firmu výš, Kreativní management, Chcete umět finanční analýzu opravdu dobře?
|
15.00 – 15.10 |
Shrnutí výsledků workshopů, závěr konference a rozloučení |