6. října, ONLINE konference HR Know How 2020: Jak změnit krizi na příležitost. Lidé vs. technologie v nové době ve světě HR.
Informace o akci
Místo: ONLINE
Datum: 6. října
Víme, že situace vás nutí šetřit, ale přesto je důležité zůstat v kontaktu s novinkami z oboru.
I proto pro vás máme letos speciální cenu vstupenek. A když vezmete kolegy, můžete využít další zvýhodněnou cenu pro více účastníků z jedné společnosti.
Prvních sto přihlášených obdrží jako
dárek volnou vstupenku na filmový zážitek do kina Cinema City.
Co na vás čeká
O tato a jiná témata se s vámi mimo jiných podělí :
- Daniel Münich, výkonný ředitel IDEA při CERGE-EI
- Daniel Prokop, sociolog a zakladatel výzkumné organizace PAQ Research
- Josef Charvát, People & Development Manager, ŠKODA AUTO DigiLab
- Pavel Vaněček, Head of Data Science, Česká spořitelna
- Roman Knap, generální ředitel, Česká pošta
- Petra Nulíčková, Recruiterka roku 2019 a HR Business Partner, Alza.cz
- Michal Batelka, Human Resources Director, Foxconn Czech Republic
- Petr Vyhnálek, majitel, TEAM Digital Solutions
- Vladimíra Michnová, Global Human Resources Director, LINET
- Kateřina Nogolová, HR Director, VÍTKOVICE STEEL
- Hana Caltová, HR Director, Kofola ČeskoSlovensko
- Daniel Soukup, ředitel pro telemedicínu, e-health a digitální péči EUC
- Vítězslav Havliš, obchodní ředitel Canadian Medical
- Klára Žižková, ředitelka lidských zdrojů, Microsoft Česká republika a Slovensko
- Michal Batelka, HR ředitel, Foxconn
- Ján Uriga, Strategist, Innovations & Customer Experience & Corporate Culture
- Lenka Vokáčová, Relationship Manager (ManpowerGroup), Project Manager (APPS)
Nechali jsem pro Vás vizuálně zaznamenávat konferenci jak pro rychlou rekapitulaci v průběhu akce, tak pro pozdější vybavení si skvělých příspěvků, speakerů i atmosféry na akci. Konferenci pro Vás vizuálně zaznamenají formou sketchnotingu grafické facilitátorky Marcela Janíčková a Kateřina Koželská, zakladatelky VISUALCOACH.cz
Daniel Prokop, sociolog a zakladatel výzkumné organizace PAQ Research

- Vývoj dopadů ekonomického zmražení okolo koronaviru na různé typy českých domácností – jejich hospodaření, propady příjmů, obavy ze ztráty práce apod. (na základě výzkumu Život během pandemie).
- Redukce spotřeby domácností (šetření), které může vést k snížení domácí poptávky a prodloužení krize, které úzce souvisí s dopady ekonomického zmražení.
- Jak na tyto problémy reagovaly jiné státy (USA, Německo, Polsko) v politice, která se týká podpory zaměstnanosti a domácností a jak si v tom vedeme my, a jaká opatření jsme během jara 2020 navrhovali a jak se je povedlo zavést.Dani
Daniel prokop je sociolog a zakladatel výzkumné organizace PAQ Research, s kterou mimo jiné realizuje výzkum Život během pandemie o dopadech koronavirové krize na pracovní trh a hospodaření domácností. Člen expertní skupiny pro tvorbu Strategie vzdělávání 2030. Působí na Fakultě sociálních věd UK Zaměřuje se na kvantitativní výzkum v oblastech vzdělávání, sociálních nerovností a chudoby, sociální politiky a volební výzkkumy. V roce 2020 vydal knihu Slepé skvrny: o chudobě, vzdělávání, populismu a dalších výzvách české společnosti. Za seriál analytických článků o české společnosti „Úvod do praktické sociologie“ získal v roce 2016 Novinářskou cenu. Deset let působil ve výzkumné agentuře Median, z toho tři roky v jejím vedení.
Daniel Münich, výkonný ředitel IDEA při CERGE-EI

Daniel Münich získal doktorát v ekonomii na CERGE Univerzity Karlovy a dlouhodobě působí na CERGE-EI – společném akademickém pracovišti Univerzity Karlovy a Národohospodářském ústavu Akademie věd ČR. Kromě výuky a vedení akademického think-tanku IDEA se zabývá výzkumy v oblasti ekonomie trhu práce, vzdělávání, hodnocením vědy a dopadů veřejných politik. V posledních dvaceti letech působil v projektech EU, MMF, OECD, Světové banky a národních institucí včetně NERV II. Aktivně působí v České společnosti ekonomické, publikuje. články v denním tisku a komentuje témata souvisejících s jeho prací
Vladimíra Michnová, Global Human Resources Director, LINET

Vladimíra Michnová je personální ředitelkou Linet Group SE, Linet s.r.o., kde pracuje od roku 2007. Profesní zkušenosti získala především ve společnosti Kaufland ČR, či v Technologickém centru AV ČR nebo Koska. Vystudovala ekonomii a management lidských zdrojů na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, absolvovala Executive Master of Business Administration (MBA) na LIGS Universtity. Je držitelkou národní certifikace Ethics and compliance manager a zároveň odborným gendrovým expertem pro projekty slaďování rodinného a pracovního života. Je spoluzakladatelkou firemní mateřské školky Linetka a v roce 2011 získala 1. místo v soutěži Osobnost HR.
Pavel Vaněček, Head of Data Science, Česká spořitelna

V HR České spořitelny využívají data pro účely reportingu nebo měření výkonu delší dobu. V posledních dvou letech se snaží více využívat statistické metody a analytické postupy strojového učení pro účely optimalizace náboru, rozvoje zaměstnanců, jejich motivace nebo pro prevenci odchodu poradců.
– Co se jim daří a kde vidí možnost zlepšení?
– Není důležité, jak rozsáhlá data společnost má, ale co užitečného s nimi je schopna propsat do svého každodenního fungování.
Není důležité, jak rozsáhlá data společnost má, ale co žitečného s nimi je schopna propsat do svého každodenního fungování. V České spořitelně využíváme data pro účely reportingu nebo měření výkonu delší dobu. V posledních dvou letech se snažíme více využívat statistické metody a analytické postupy strojového učení pro účely optimalizace náboru, rozvoje zaměstnanců, jejich motivace nebo pro prevenci odchodu poradců.
Pavel Vaněček se v České spořitelně baví jako data science designer, kdy se snaží propojovat byznys otázky s odpověďmi v datech. Rád si hraje s daty všech velikostí, snaží se z nich vymačkat hodnotu nebo přinejmenším zajímavý obrázek. Je ženatý, má tři děti a jedno elektrokolo.
Petra Nulíčková, Recruiterka roku 2019 a HR Business Partner, Alza.cz

Josef Charvát, Project Coordinator, ŠKODA AUTO Digilab

Jak může Umělá Inteligence, Strojové Učení, Prediktivní Datová Analytika nebo například Virtuální Realita, pomoci personalistům ve výběrovém řízení?
Josef představí izraelský inovativní high-tech nástroj, který aktuálně testují ve ŠKODA AUTO, a který usnadňuje práci personalistům tím, že verifikuje údaje o svých vlastnostech a kompetencích uchazečů. Rozpozná silné stránky nebo milníky v kariéře, které případně ve svém životopise nedostatečně zdůraznili. Díky tomu se uchazeč může projevit jako ještě vhodnější či talentovanější kandidát. Virtuální analýza tak pomáhá s určením vhodnosti uchazeče o zaměstnání a otevírá nové možnosti výběru.
Josef také pro inspiraci nasdílí další technologie, které jsou aktuálně v ŠKODA AUTO testovány v oblasti HR, případně se v blízké době testovat plánují.
Josef Charvát pracuje jako People & Development Manager ve společnosti ŠKODA AUTO DigiLab, která staví služby a řešení pro mobilitu budoucnosti. Kde se, i díky své pobočce v Izraeli, věnují globálnímu scoutingu inovací a nových technologií pro svou mateřskou společnost ŠKODA AUTO. Josef se tak posledních pár měsíců aktivně podílí ve spolupráci s HR oddělením ŠKODA AUTO na testování high-tech HR inovací, a to především v oblasti automatizace náborového procesu.
Petr Vyhnálek, majitel, TEAM Digital Solutions

Tiše – ale velmi intenzivně se svět, tak jak jsme jej znali, změnil … a stále v těch změnách pokračuje. Steve Jobs v roce 1983 v jedné prezentaci použil tato slova: “Budoucnost již není, co bývala”. Dalo by se říci, že dnes je toto proroctví patrné všem a ve všech oblastech. Změnila se pravidla “her”, předpoklady i vize. Vidíme za horizonty, o jejichž existenci jsme nedávno neměli tušení. S trochou ironie se dá říci, že spousty našich předpokladů připomínají konferenci o rozvoji měst v New Yorku v roce 1898, kde se jako zásadní problém dopravy řešil koňský trus … přestože auta již byla v té době vynalezena.
Podívejte se na způsob, jakým dnes posloucháme hudbu. Ještě s sebou do auta nosíte kazety, CD nebo MP3 přehrávače? Ne, máte aplikaci Apple Music nebo Spotify a poslech hudby je otázkou připojení k internetu. A místo alb si vybíráte písničky třeba
podle nálady – a nebo je za Vás vybírá umělá inteligence.
Jsme přesvědčeni, že podobná revoluce/evoluce nás čeká ve vzdělávání, které se “odstěhuje” na internet a místo celých témat to budou jednotlivé impulsy. Budoucnost vzdělávání a inspirace je “do ruky na výšku”.
Petr se specializuje především na vývoj nových programů, integrování technologií a inovativních postupů do vzdělávání. Je certifikovaným trenérem Apple pro nasazování mobilních technologií ve firemním prostředí.
Vystudoval ČVUT v Praze a Institut výtvarné fotografie. Pracoval a hrál v divadle Y, má zkušenosti s vedením marketingového oddělení telekomunikační společnosti, s prací v reklamní agentuře, tři roky zastával pozici výkonného ředitele akciové společnosti. Jako fotograf publikoval v několika knihách a kalendářích. Lektorské činnosti se věnuje od roku 1993. Je certifikovaným fasilitátorem společnosti Eagle’s Flight, Lockwood Leadership, VIA International, programu „Six Sigma“, DOOR Training International, Dale Carnegie, Business Constellations a PB Castrol.
Má mnohaleté zkušenosti s přípravou a vedením konferencí, roadshow, výjezdních setkání malých i velkých týmů a prezentací. Zaměřuje se na oblasti komunikace, strategie, kreativity a práce s lidmi. Studuje technologie, jejich dopady na dnešní business a vztahy. Téma kreativity, inovací a technologií řeší s klienty formou konzultací, návrhářů konkrétních projektů nebo motivačních přednášek.
Kateřina Nogolová, HR Director, VÍTKOVICE STEEL

Absolvovala obor Psychologie na Univerzitě Karlově. Po začátku své kariéry jako lektorka a konzultantka v různých společnostech, působila ve společnosti Plzeňský Prazdroj, a.s./ SABMiller jako HR Manažerka – zejména pro oblast rozvoje a vzdělávání a oblast strategického plánování lidského kapitálu a talent management. Po té působila na pozici HR Manažerky ve společnosti GE Money a EVRAZ Vítkovice Steel (i jako Lean manažer) a v dánské spol. BANG&OLUFSEN zastávala vedle pozice HR ředitelky i pozici zastřešující finance. Po pozici HR ředitelky ve spol. TATRA TRUCKS, a.s. se v letošním roce přesunula do pozice HR Ředitelky ve společnosti VÍTKOVICE STEEL, a.s., kde je i členkou správní rady jejich nadačního fondu.
Roman Knap, generální ředitel, Česká pošta

Vystudoval VŠE, obor podniková ekonomika, profesní kariéru zahájil ve společnosti KPMG Consulting, poté pracoval na obchodních pozicích ve společnosti Oracle. Od roku 2014 působil jako generální ředitel ve společnosti SAP ČR, na začátku roku 2018 byl jmenován rovněž ředitelem slovenské pobočky SAP. Od června 2018 je generálním ředitelem státního podniku Česká pošta.
Martina Machová, HR ředitelka Sodexo Benefity & Sodexo Služby u klienta ČR

- Věci, které byly dříve nepředstavitelné, jsme museli vyřešit během pár dní. Řekli jsme si, že to, co jsme se během krize naučili, vytěžíme co nejvíce a nastartovali projekt, kterým jsme firmu posunuli na další level.
- Na co jsme přišli, jak jsme nový systém implementovali, jak vypadá a jaké jsou první ohlasy? To se dozvíte v našem příspěvku, ve kterém se dotkneme změny pracovního prostředí, pracovní doby, ale i celkového mind setu zaměstnanců.
Martina Machová zastává pozici HR ředitelky Sodexo Benefity a Sodexo Služby u klienta pro Českou republiku. Před tím pracovala 20 let pro Coca-Cola HBC, kde byla zodpovědná za EVP & Employer Branding, nastavení performance managementu pro všechny zaměstnance a řízení procesu jejich zapojení. Martina věří, že firemní úspěchy přicházejí ve chvíli, kdy se zaměstnanec cítí být součástí firmy a ví, že jeho hlas je slyšet.
Hana Caltová, HR Director, Kofola ČeskoSlovensko

Hana Caltová absolvovala studium MBA in Executive Leadership na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava ve spolupráci s Liverpool John Moores University, Liverpool. Všestranné zkušenosti v práci s lidmi získávala v průběhu dlouholetého působení v mezinárodním obchodě, kdy měla příležitost vést a rozvíjet obchodní týmy v Evropě a Asii. V letech 2013–2015 působila v roli personální ředitelky ve společnosti U & Sluno a.s.
HR chápe jako zkratku pro human relations a od roku 2016 pečuje na pozici personální ředitelky o lidské vztahy ve společnosti Kofola ČeskoSlovensko, a.s. Jejím cílem je rozvíjet tyto vztahy na evropské úrovni, a to s respektem k tomu, co vybudovali její předchůdci s odkazem k tradičním lidským hodnotám i současným trendům tak, aby se stávaly významným přínosem k plnění snů a plánů skupiny Kofola.
Daniel Soukup, ředitel pro telemedicínu, e-health a digitální péči EUC

EUC Plus – digitální péče o zdraví zaměstnanců
- Jak v době po koronavirové pandemii se mění zdravotní péče o zaměstnance
- Jak zajistit prevenci a engagement zaměstnanců v péči o svoje zdraví
- Co vše lze řešit distančně bez potřeby fyzické návštevy lékaře
- Jak může distanční zdravotní péče pomoci i ekonomicky zaměstnavateli
Daniel je průkopníkem v oblasti e-health a telemedicíny. V EUC odpovídá za rozvoj poskytování online zdravotní péče, která stojí na digitálních formách komunikace mezi lékařem a pacientem. Má za sebou více než 9 let zkušeností se zvyšováním výkonnosti zdravotnických zařízení (nemocnic, poliklinik, sítí ambulantních lékařů, lékáren atd.). Intenzivně se věnuje rozvoji telemedicíny, digitalizace péče, zlepšování pacientské spokojenosti. Snaží se o přenášení zahraničních best practice do českého zdravotnictví.
Vítězslav Havliš, obchodní ředitel Canadian Medical

EUC Plus – digitální péče o zdraví zaměstnanců
- Jak v době po koronavirové pandemii se mění zdravotní péče o zaměstnance
- Jak zajistit prevenci a engagement zaměstnanců v péči o svoje zdraví
- Co vše lze řešit distančně bez potřeby fyzické návštevy lékaře
- Jak může distanční zdravotní péče pomoci i ekonomicky zaměstnavateli
Vítězslav Havliš se od roku 2007 pohyboval v oblasti pojišťovnictví a investic (Česká Pojišťovna, Generali Pojišťovna, Pioneer Investments). Posledních 6 let působil v Allianz pojišťovně, kde byl zodpovědný za tým největších retailových makléřů. V Canadian Medical je od září 2020 zodpovědný za strategický rozvoj a podporu prodeje a vede celý tým obchodního oddělení, jehož prostřednictvím bude společnost EUC nabízet novou službu EUC PLUS. Vystudoval Fakultu sociálně-ekonomickou Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Mezi jeho zájmy patří média, IT technologie a sport.
Klára Žižková, ředitelka lidských zdrojů, Microsoft Česká republika a Slovensko

Firemní kultura je fráze skloňovaná všemi manažery a řediteli. Co to ale vlastně je? Jak ji můžeme využít pro růst firmy a jejich lidí? Proč je dnes, v době digitální transformace, důležitější než dříve?
Jak s firemní kulturou pracují v Microsoftu vám prozradí Klára Žižková, HR ředitelka společnosti Microsoft Česká republika a Slovensko.
Klára Žižková je ředitelkou lidských zdrojů společnosti Microsoft Česká republika a Slovensko od září 2019. Ze své pozice je zodpovědná za všechny personální aktivity společnosti. Do Microsoftu přišla ze společnosti Danone, kde působila v roli ředitelky pro rozvoj talentů v rámci evropského regionu. Ještě předtím, jako vedoucí HR pro oblast východní Evropy,pomohla etablovat a stabilizovat sdílené služby HR pro Danone v tomto regionu. Před Danone Klára pracovala ve společnosti British American Tobacco. Svou kariéru začínala v oblasti komunikace a korporátních záležitostí, ovšem poté našla svou vášeň v HR. Klára Žižková vystudovala Karlovu univerzitu v Praze, obor anglický a dánský jazyk a literatura. Ve volném čase se věnuje rodině, ráda lyžuje a tráví čas v přírodě.
Michal Batelka, HR ředitel, Foxconn

Oblasti HR se věnuje již 17 let a to na různých pozicích a v různých odvětvích. V současné době působí ve společnosti Foxconn, která zaměstnává v ČR do 5.000 zaměstnanců. Transformoval nejednotné lokální HR týmy a HR procesy do jednoho oddělení, které zajišťuje služby pro všechny divize společnosti Foxconn. Díky rozsáhlému projektu digitalizace, tak HR tým může poskytovat více aktivit s přidanou hodnotou, usnadnit práci zaměstnancům, věnovat se firemní kultuře, poskytnout měřitelná data a KPIs a zároveň snížit své náklady.
Ján Uriga, Strategist, Innovations & Customer Experience & Corporate Culture

Ján Uriga získal titul Ph.D na Ústave experimentálnej psychológie Slovenské akademie věd, kde se zabýval výzkumem a aplikací sociální inteligence a rozhodovacích procesů leaderů. V letech 2003 až 2009 pracoval jako HR manažer ve stání správě a mezinárodních korporacích. Od roku 2010 se věnuje konzultačním projektům v oblasti strategického řízení změn, inovací, leadershipu a firemní kultury. Externě vyučuje na FSEV a vede MBA modul change managementu a inovací pro automotive sektor ve spolupráci s vídeňskou Technickou univerzitou. Od roku 2018 byl leaderem Experience Centra PwC v Praze, které je zaměřené na inovace v oblasti zákaznické a zaměstnanecké zkušenosti prostřednictvím digitálních řešení.
Lenka Vokáčová, Relationship Manager (ManpowerGroup), Project Manager (APPS)

Krize kolem COVID-19 přináší příležitost pro vytvoření nové budoucnosti práce, která bude fungovat pro každého, která bude více digitální a virtuální a která může všem přinést daleko vyšší hodnotu. Od vyšší produktivity práce, zefektivnění procesů, zeštíhlení struktur a většího důrazu na prevenci a zdraví, až po větší flexibilitu, work-life balance a well-being zaměstnanců. APPS společně s Aliancí globálních personálních společností ManpowerGroup, Randstad a Adecco Group se zavázala v průběhu koronavirové krize sdílet své zkušenosti a příklady dobré praxe, pomáhat firmám zorientovat se v novém světě práce a podporovat spolupráci dalších subjektů. Přijďte si vyzkoušet, jak se vytváří protokoly bezpečného pracoviště s ohledem na novou budoucnost práce.
Lenka Vokáčová působí jako Relationship Manager v ManpowerGroup a jako projektová manažerka pro Českou republiku iniciativy Bezpečné pracoviště v APPS, Asociaci poskytovatelů personálních služeb. Věnuje se především interní komunikaci, zlepšování pracovních vztahů mezi zaměstnanci, posilování spolupráce a angažovanosti v týmech nebo CSR aktivitám. Zajímá se o to, co přinese budoucí svět práce a jak se společnost promění v kontextu probíhajících změn. Vystudovala sociologii a v HR oblasti se pohybuje od roku 2006.