Aktuality

Pozvánka na webinář Ženy a pandemie

Portál careermarket.cz, který působí na českém trhu od r. 2015 jako poradenský portál pro studenty, absolventy a firmy, zabývající se výzkumem a vývojem v přírodovědných oborech v České republice vás zve na webinář, který pořádá online a je zdarma. Webinář se bude zabývat tématem : Ženy a pandemie: pohled na postavení obou pohlaví a rozdíly mezi Českou republikou a Německem (Frauen und Pandemie: […]

Dne 1. Leden 2022

Portál careermarket.cz, který působí na českém trhu od r. 2015 jako poradenský portál pro studenty, absolventy a firmy, zabývající se výzkumem a vývojem v přírodovědných oborech v České republice vás zve na webinář, který pořádá online a je zdarma.

Webinář se bude zabývat tématem :

Ženy a pandemie: pohled na postavení obou pohlaví a rozdíly mezi Českou republikou a Německem (Frauen und Pandemie: Im Hinblick auch die Gleichstellung der Geschlechter und die Unterschiede zwischen der Tschechischen Republik und Deutschland).

Poslední roky života v pandemii výrazně ovlivnily fungování mnoha rodin. S nečekanými situacemi jsme si museli poradit z hodiny na hodinu a naučili se moc neplánovat, protože se podmínky pro život měnily a mění. Jak u nás, tak u našich sousedů. Velkou měrou se však se situací musely vypořádat ženy zejména v pozicích zaměstnaných matek. Na zavření škol a online výuku nebyl nikdo připravený. Co jsme se během posledních měsíců naučili a co se naučili naši zaměstnavatelé?

 

Webinář se koná v úterý 8. února 2022 od 15:00 – 18:00 hodin.

Přihláška: https://dtsw-cz.de/prihlaska-na-webinar

 

Registrovat se můžete do 4. února 2022 do 12:00 hod. Přihlašovací údaje dostanou registrovaní zájemci mailem nejpozději 7. února 2022.

 

Na webináři vystoupí:

Aicha Bah-Diallo, jummp Frauenbetriebe e.V., Frankfurt am Main
Petra Ezzeddine, Univerzita Karlova
Johana Jonáková, Gender Studies o.p.s.
Bianca Lange, Univerzita Magdeburg
Johannes Seebauer DIW Berlin
Lenka Simerská, MPSV Praha

Webinář bude simultánně tlumočen do českého a německého jazyka.

Akci organizačně zajišťují spolek DTSW a portál CareerMarket, finanční podporu poskytl Česko-německý fond budoucnosti, záštitu Gender Studies.

Další aktuality

Přinášíme vám rozhovor s Danielem Štroblem, který byl natočen v rámci naší konference HR Konw How 2022 pro HR News.

Dne 19. září 2022

https://www.hrtv.cz/videa/setkani-s-profesionaly-id-2114336/hr-know-how-2022-daniel-strobl-id-4204339

Zobrazit detail

Na práci z domu bude nárok. Musí být důvod

Dne 19. září 2022

Rodičům dětí mladších patnácti let, těhotným ženám či lidem dlouhodobě pečujícím o silně handicapovanou osobu se od příštího roku zřejmě otevře snazší cesta k práci z domova, tedy k tzv. home officu. Pokud o to písemně požádají, zaměstnavatel jim bude muset vyhovět. Jedinou výjimkou budou vážné provozní důvody nebo to, že tomu bude bránit povaha vykonávané práce. Například u prodavačů a prodavaček, dělníků a dělnic […]

Zobrazit detail

Přinášíme vám rozhovor s Danou Fajmonovou, který byl natočen v rámci naší konference HR Know How 2022 pro HR News

Dne 13. září 2022

https://www.hrtv.cz/videa/setkani-s-profesionaly-id-2114336/hr-know-how-2022-dana-fejmonova-id-4204331

Zobrazit detail