Aktuality

Pozvánka na webinář Ženy a pandemie

Portál careermarket.cz, který působí na českém trhu od r. 2015 jako poradenský portál pro studenty, absolventy a firmy, zabývající se výzkumem a vývojem v přírodovědných oborech v České republice vás zve na webinář, který pořádá online a je zdarma. Webinář se bude zabývat tématem : Ženy a pandemie: pohled na postavení obou pohlaví a rozdíly mezi Českou republikou a Německem (Frauen und Pandemie: […]

Dne 1. Leden 2022

Portál careermarket.cz, který působí na českém trhu od r. 2015 jako poradenský portál pro studenty, absolventy a firmy, zabývající se výzkumem a vývojem v přírodovědných oborech v České republice vás zve na webinář, který pořádá online a je zdarma.

Webinář se bude zabývat tématem :

Ženy a pandemie: pohled na postavení obou pohlaví a rozdíly mezi Českou republikou a Německem (Frauen und Pandemie: Im Hinblick auch die Gleichstellung der Geschlechter und die Unterschiede zwischen der Tschechischen Republik und Deutschland).

Poslední roky života v pandemii výrazně ovlivnily fungování mnoha rodin. S nečekanými situacemi jsme si museli poradit z hodiny na hodinu a naučili se moc neplánovat, protože se podmínky pro život měnily a mění. Jak u nás, tak u našich sousedů. Velkou měrou se však se situací musely vypořádat ženy zejména v pozicích zaměstnaných matek. Na zavření škol a online výuku nebyl nikdo připravený. Co jsme se během posledních měsíců naučili a co se naučili naši zaměstnavatelé?

 

Webinář se koná v úterý 8. února 2022 od 15:00 – 18:00 hodin.

Přihláška: https://dtsw-cz.de/prihlaska-na-webinar

 

Registrovat se můžete do 4. února 2022 do 12:00 hod. Přihlašovací údaje dostanou registrovaní zájemci mailem nejpozději 7. února 2022.

 

Na webináři vystoupí:

Aicha Bah-Diallo, jummp Frauenbetriebe e.V., Frankfurt am Main
Petra Ezzeddine, Univerzita Karlova
Johana Jonáková, Gender Studies o.p.s.
Bianca Lange, Univerzita Magdeburg
Johannes Seebauer DIW Berlin
Lenka Simerská, MPSV Praha

Webinář bude simultánně tlumočen do českého a německého jazyka.

Akci organizačně zajišťují spolek DTSW a portál CareerMarket, finanční podporu poskytl Česko-německý fond budoucnosti, záštitu Gender Studies.

Další aktuality

18. května proběhla naše každoroční největší akce – konference HR Know How, letos názvem HR a byznys nové doby.

Dne 29. května 2023

18. května proběhla naše každoroční největší akce – konference HR Know How, letos názvem HR a byznys nové doby. Bezmála 250 účastníků si v zajímavých prostorách Národní technické knihovny  vyslechlo inspirativní přednášky 16 vystupujících a měli možnost zúčastnit se i dvou workshopů. Letos naše účastníky pozdravil přes videozáznam i ministr MPSV Marian Jurečka  a v úvodu jim pak základní úpravu v novele zákoníku […]

Zobrazit detail

I roztomilé emoji může mít právní následky

Dne 24. května 2023

Možná se ptáte, zda mohou mít emotikony v právním kontextu nějaký význam. Emotikony jsou součástí naší komunikace a vyjadřují naši náladu a pocity. S nárůstem jejich používání se také zvyšuje počet případů, kdy se tyto malé výrazové obrázky stávají předmětem rozhodování soudů. V níže uvedeném případu emotikony sehrály klíčovou roli. V Německu se soudy zabývaly případem zaměstnance, který na sociální síti […]

Zobrazit detail