Aktuality

Vyhlášení vítězů soutěže HREA Excellence Award® 2020

Letos se v soutěži HREA Excellence Award® sešel rekordní počet projektů  Do soutěže o nejlepší personální projekt HREA Award 2020 se letos přihlásilo 32 projektů. Jde o rekordní počet ve více než desetileté historii této soutěže. Už předchozí dva ročníky potvrdily, že ve firmách se v oblasti  HR připravují a realizují zajímavé, aktuální a inspirativní projekty, které reagují na trendy, jež […]

Dne 11. Listopad 2020

Letos se v soutěži HREA Excellence Award® sešel rekordní počet projektů

 Do soutěže o nejlepší personální projekt HREA Award 2020 se letos přihlásilo 32 projektů. Jde o rekordní počet ve více než desetileté historii této soutěže. Už předchozí dva ročníky potvrdily, že ve firmách se v oblasti  HR připravují a realizují zajímavé, aktuální a inspirativní projekty, které reagují na trendy, jež se v HR prosazují. Loni i předloni se v soutěži představily vždy více než dvě desítky projektů.

V letošním ročníku, který se koná v složitém období pandemie, se řada přihlášených projektů zaměřila na aktuální dění a roli HR v době covidové. Sdílela například témata online vzdělávání, online recruitmentu, podpory zaměstnanců na home office, metody řízení lidí na dálku, online onboarding, ale i téma outplacementu. Další téma, které rezonovalo v řadě projektů, byla digitalizace HR a témata CSR.

Zmíněný počet 32 projektů byl přihlášen do dvou kategorií – Velké společnosti nad 500 zaměstnanců a kategorie Střední a malé společnosti do 500 zaměstnanců. Všechny projekty se kvůli pandemii představily členům poroty online ve dnech 14. a 16. září. V porotě zasedla Eva Hejlová, viceprezidentka People Management Fora, Alena Kazdová, šéfredaktorka časopisu HR forum a Alena Zímová, specialistka strategie a rozvoje HR ve VZP. A porota se shodla v tom, že vybrat ty nejlepší bylo letos skutečně těžké, protože všechny projekty byly velmi inspirativní.

Původně měly být vítězné projekty vyhlášeny a představeny na HREA Summitu 25. listopadu v Praze, kde se měly představit i všechny přihlášené projekty. Z nich už tradičně auditorium vybírá projekt, který získá Cenu veřejnosti.  Vzhledem k nouzovému stavu a epidemiologické situaci se HREA Summit uskuteční až 27. dubna 2021 v prostorách OKsystem v Praze. Věříme a přejeme si, aby to už konečně bylo prezenčně a aby si účastníci mohli osobně vyměňovat zkušenosti a navazovat kontakty v průběhu networkingu.

Všechny oceněné projekty získávají kromě diplomu i věcnou cenu – skleněnou plastiku společnosti Preciosa. Tu chceme na dubnovém HREA Summitu vítězům předat společně s cenami od našich partnerů osobně.

„Letošní dynamický rok přinesl mnoho změn do našich osobních a pracovních životů. Doba covidová tak výrazně otestovala roli HR ve firmách, které musely téměř ze dne na den přenastavit zajeté procesy a mnohdy i samotnou firemní kulturu. Jsme proto moc rádi, že můžeme podpořit HREA Summit, do kterého se letos přihlásil rekordní počet skvěle zvládnutých projektů. Pro nás všechny je důležité sdílet a navzájem se inspirovat, jak z této krize vytvořit příležitost pro posunutí se dál,“ říká Martina Machová, HR ředitelka Sodexo Benefity & Sodexo Služby u klienta ČR.

Děkujeme partnerům, kteří soutěž podpořili: generálnímu partnerovi Sodexo Benefity a partnerům Ceny HREA: OKsystem, ImageLab, Orea Hotels & Resorts a Gopas.

Nyní tedy aspoň takto distančně vyhlašujeme vítěze jednotlivých kategorií soutěže HREA. Výsledky HREA aneb kdo vyhrál:

Vítězem v kategorii Velké společnosti se stala společnost dm drogerie markt za projekt dm Akademie a Profesní kvalifikace Drogista, který má mezinárodní přesah a významně obohatil o novou kvalifikaci do Národní soustavy kvalifikací.

V kategorii malé a střední firmy do 500 zaměstnanců první místo obsadila Technická Univerzita Liberec za projekt: SMEs Human Resource Attraction, Retention and Performance Enhancement Network – SHARPEN, který na mezinárodní i národní úrovni propojuje podniky a školy a pomáhá pro firmy připravovat nové HR manažery.

V nové kategorii Podpora zaměstnanců v době Covidu si prvenství odnesla společnost Stock Plzeň Božkov s.r.o.  za projekt: STOCK EDU,  který pomáhal zaměstnancům – rodičům při distančním vzdělávání jejich dětí v době jarního nouzového stavu.

Cenu prezidenta PMF obdrží projekty společnosti OKIN Business Process Services, kdy  náborové oddělení místo recruitmentu muselo podpořit hromadné propouštění a pomohlo propouštěným zaměstnancům získat novou práci u jiných zaměstnavatelů – Outplacement – nová role náboráře.

Děkujeme všm za účast a partnerům za podporu soutěže!

 

Generální partner soutěže 

Generální partner

 

Partneři ceny HREA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Další aktuality

Má vaše firma vlastní interní kouče? Neváhejte a využívejte je.

Dne 24. listopadu 2020

Koučink stále bývá považován za nedostupný nadstandard určený jen pro (top) manažery. Zuzana Šafránková, specialistka rozvoje zaměstnanců ve skupině ČSOB, je však přesvědčená, že to je jeden z nejefektivnějších nástrojů individuálního rozvoje vhodný prakticky pro každého. A navíc snadno dostupný, tedy pokud pracujete ve firmě, která má vlastní interní kouče. Zuzana Šafránková ve skupině ČSOB vede tým […]

Zobrazit detail

Manažerské lekce doby koronavirové: jak ji přežít a vyjít z ní lepší a silnější

Dne 23. listopadu 2020

  Dnešní doba učí připravenosti na to, že nikdy nebudeme připraveni na všechno. Nutí nás přehodnotit vše, co děláme a nabízet svým podřízeným jistotu a uklidnění, pevná pravidla a svobodu.   Když se zamýšlím nad tím, co přináší doba covidová, řekl bych, že je to pro nás pro všechny příležitost k revizi toho, co a jak děláme. Dokonce bych řekl, […]

Zobrazit detail

Letos probíhalo Legislativní forum v online formátu

Dne 18. listopadu 2020

Vzhledem k epidemiologickým opatřením a nouzovému stavu probíhalo oblíbené Legislativní forum, které už více než deset let pořádá People Management Forum, v online režimu. Uskutečnilo se 12. listopadu 2020 a věnovalo se novinkám a trendům v pracovní legislativě. Jeho řečníci se zaměřili na situaci, která panuje na trhu práce, na význam a okruhy oblastí, které kontroluje Inspekce práce, na program Antivirus a chystaný kurzarbeit. […]

Zobrazit detail