Aktuality

Zveme vás 18.6. na další ročník konference Pride Business Forum.

Zveme vás 18.6. na další ročník konference Pride Business Forum. Konference se zaměří na LGBT+ diverzitu ve veřejném sektoru i na duševní zdraví zaměstnanců v době covidu.   Diverzita jako nový normál na pracovišti? Jak je to u nás a ve světě? A liší se rovnost veřejného sektoru od toho soukromého? I na tyto otázky odpoví další ročník konference Pride Business Forum. […]

Dne 6. Červen 2021

Zveme vás 18.6. na další ročník konference Pride Business Forum.

Konference se zaměří na LGBT+ diverzitu ve veřejném sektoru i na duševní zdraví zaměstnanců v době covidu.

 

Diverzita jako nový normál na pracovišti? Jak je to u nás a ve světě? A liší se rovnost veřejného sektoru od toho soukromého? I na tyto otázky odpoví další ročník konference Pride Business Forum. Za řečnickým pultem se vystřídají osobnosti z tuzemska i zahraničí. Patří mezi ně profesorka ekonomie Lee Badgett, evropská komisařka pro rovnost Helena Dalli nebo analytik pracovního trhu ze společnosti LMC Tomáš Ervín Dombrovský.

Registrovat se můžete na stránkách: www.pridebusinessforum.com

 

Trendy: Inovace a diverzita

Celosvětová pandemie ukázala, jak potřebné jsou inovace pro úspěšnou firmu. S inovacemi jde ruku v ruce i diverzní pracovní prostředí. Jaké jsou globální trendy nebo jak zavádět principy diverzity a inkluze na pracovišti představí na konferenci zahraniční experti. Hlavní řečnicí konference bude profesorka ekonomie Lee Badgett, která svůj výzkum zaměřuje na globální náklady spojené s homofobií a transfobií. Společně s Helenou Horskou, přední českou ekonomkou, Davidem Markem, hlavním ekonomem společnosti Deloitte, a Tomášem Sedláčkem, hlavním makroekonomickým stratégem v ČSOB bance, budou debatovat o ekonomickém přínosu LGBT+ rovnosti na pracovištích.

 

Aspekt duševního zdraví v době pandemie

Jak pečovat o zaměstnance v dobách krize nastíní Tomáš Ervín Dombrovský, který dlouhodobě analyzuje tuzemský pracovní trh. V rámci konference zazní příběhy coming outu. Jak problematické to je pro LGBT+ osoby ve veřejné sféře ukážou výsledky unikátního průzkumu a následná diskuse otevře prostor pro změny. Do panelů ve virtuálním studiu usednou Šárka Vránová ze společnosti Accenture, Carl Clark z firmy Vodafone, Gabriela Pufferová za Johnson & Johnson a Roddy Temperley ze společnosti RWS, kteří se zaměří i na duševní zdraví zaměstnanců v době covidu.

 

Dalším z témat virtuální diskuse bude také lámání stereotypů, které se bude věnovat úsilí za manželství pro všechny. V panelu zasednou poslankyně Barbora Kořanová, Antonio Nasuto ze společnosti IBM a Michal Nebeský za Citi.

 

Ocenění firmám

Na konferenci budou už počtvrté oceněné firmy, které v uplynulém roce zavedly opatření směřující k lepší inkluzi LGBT+ zaměstnanců a zaměstnankyň u nás. Hodnocen je strategický přístup v této oblasti i konkrétní projekty a nástroje. Hlavní cenu LGBT+ Friendly Employer získá společnost, která komplexně přistupuje k řešení tématu LGBT+ rovnosti na pracovišti a může být příkladem pro ostatní. Pride Business Forum Heroes pak ocení jednotlivce a vyzdvihne roli členů a členek nejvyššího vedení organizací a firem, kteří se aktivně zasazují o rovné podmínky pro LGBT+ zaměstnance a zaměstnankyně, a aktivně tak zlepšují postavení LGBT+ osob ve společnosti. O tato ocenění budou letos soupeřit například společnosti Microsoft, SAP, Vodafone, Česká pošta, ČSOB, Moneta a řada dalších.

 

S ohledem na pandemická opatření se i tento ročník přesouvá do online prostoru. Konference proběhne 18. června od 10 hodin. Moderátorského mikrofonu se ujmou novinářka Emma Smetana a youtuber Karel (Kovy) Kovář. Registrace stojí 250 korun a je možná na stránkách www.pridebusinessforum.cz. Mediálním partnerem je HR Forum. Kompletní výtěžek z konference půjde na podporu aktivit organizace Česká společnost AIDS pomoc, která se soustředí na prevenci onemocnění HIV/AIDS a aktuálně zajišťuje i mobilní testovací místa na COVID 19.

 

 

O Pride Business Forum

 

Konference probíhá pod iniciativou Pride Business Forum, která podporuje zaměstnavatele v zavádění principů LGBT+ rovnosti na pracovišti, a zaměstnance v jejich úsilí o férový přístup ke každému bez ohledu na sexuální orientaci a genderovou identitu. Je to jediná platforma u nás, která se tématu LGBT+ rovnosti na pracovišti věnuje. Mimo konferenci realizujeme menší workshopy, tréninky nebo mentoring. Iniciativa má v této chvíli 33 členských firem a organizací a v průběhu konference k ní přistoupí další. Zakládajícími institucemi jsou IBM, Hilton Hotel a Prague Pride, které se záhy rozšířili o Byznys pro společnost, Ogilvy a Vodafone. Tým Pride Business Forum věří, že aktivní podporou tématu LGBT+ diverzity může nejen změnit přetrvávající stereotypní vnímání tohoto tématu, ale zároveň také posílit přístup, který je dobrý pro business i pro jednotlivce/zaměstnance.

Další aktuality

Flexibilita práce pro většinu?

Dne 16. června 2021

80 % českých zaměstnavatelů bude vyžadovat, aby většina jejich pracovníků byla přítomna na pracovišti po celou dobu pracovní doby. V minulém čtvrtletí to bylo 62 %. 14 % předpokládá, že jejich zaměstnanci budou kombinovat práci z domova s prací na pracovišti. Pouze 2 % firem předpokládají, že jejich zaměstnanci budou pracovat vzdáleně po většinu pracovní doby. 4 % českých zaměstnavatelů prozatím neví. Nutnost přítomnosti na […]

Zobrazit detail

Zveme vás 18.6. na další ročník konference Pride Business Forum.

Dne 14. června 2021

Zveme vás 18.6. na další ročník konference Pride Business Forum. Konference se zaměří na LGBT+ diverzitu ve veřejném sektoru i na duševní zdraví zaměstnanců v době covidu.   Diverzita jako nový normál na pracovišti? Jak je to u nás a ve světě? A liší se rovnost veřejného sektoru od toho soukromého? I na tyto otázky odpoví další ročník konference Pride Business Forum. […]

Zobrazit detail

Vítáme nové členy ve společnosti People Management Forum

Dne 13. června 2021

Vítáme všechny, kteří se k nám připojili, i díky nim můžeme společně měnit přítomnost i budoucnost HR. Členství v PMF pomáhá HR stát se strategickým partnerem a podporou pro business a dává prostor pro budování vztahů s lidmi, kteří v HR něco znamenají. Buďte mezi nimi příště i vy https://hrforum.cz/produkty-a-sluzby/clenstvi/

Zobrazit detail