Aktuality

Zveme vás 18.6. na další ročník konference Pride Business Forum.

Zveme vás 18.6. na další ročník konference Pride Business Forum. Konference se zaměří na LGBT+ diverzitu ve veřejném sektoru i na duševní zdraví zaměstnanců v době covidu.   Diverzita jako nový normál na pracovišti? Jak je to u nás a ve světě? A liší se rovnost veřejného sektoru od toho soukromého? I na tyto otázky odpoví další ročník konference Pride Business Forum. […]

Dne 6. Červen 2021

Zveme vás 18.6. na další ročník konference Pride Business Forum.

Konference se zaměří na LGBT+ diverzitu ve veřejném sektoru i na duševní zdraví zaměstnanců v době covidu.

 

Diverzita jako nový normál na pracovišti? Jak je to u nás a ve světě? A liší se rovnost veřejného sektoru od toho soukromého? I na tyto otázky odpoví další ročník konference Pride Business Forum. Za řečnickým pultem se vystřídají osobnosti z tuzemska i zahraničí. Patří mezi ně profesorka ekonomie Lee Badgett, evropská komisařka pro rovnost Helena Dalli nebo analytik pracovního trhu ze společnosti LMC Tomáš Ervín Dombrovský.

Registrovat se můžete na stránkách: www.pridebusinessforum.com

 

Trendy: Inovace a diverzita

Celosvětová pandemie ukázala, jak potřebné jsou inovace pro úspěšnou firmu. S inovacemi jde ruku v ruce i diverzní pracovní prostředí. Jaké jsou globální trendy nebo jak zavádět principy diverzity a inkluze na pracovišti představí na konferenci zahraniční experti. Hlavní řečnicí konference bude profesorka ekonomie Lee Badgett, která svůj výzkum zaměřuje na globální náklady spojené s homofobií a transfobií. Společně s Helenou Horskou, přední českou ekonomkou, Davidem Markem, hlavním ekonomem společnosti Deloitte, a Tomášem Sedláčkem, hlavním makroekonomickým stratégem v ČSOB bance, budou debatovat o ekonomickém přínosu LGBT+ rovnosti na pracovištích.

 

Aspekt duševního zdraví v době pandemie

Jak pečovat o zaměstnance v dobách krize nastíní Tomáš Ervín Dombrovský, který dlouhodobě analyzuje tuzemský pracovní trh. V rámci konference zazní příběhy coming outu. Jak problematické to je pro LGBT+ osoby ve veřejné sféře ukážou výsledky unikátního průzkumu a následná diskuse otevře prostor pro změny. Do panelů ve virtuálním studiu usednou Šárka Vránová ze společnosti Accenture, Carl Clark z firmy Vodafone, Gabriela Pufferová za Johnson & Johnson a Roddy Temperley ze společnosti RWS, kteří se zaměří i na duševní zdraví zaměstnanců v době covidu.

 

Dalším z témat virtuální diskuse bude také lámání stereotypů, které se bude věnovat úsilí za manželství pro všechny. V panelu zasednou poslankyně Barbora Kořanová, Antonio Nasuto ze společnosti IBM a Michal Nebeský za Citi.

 

Ocenění firmám

Na konferenci budou už počtvrté oceněné firmy, které v uplynulém roce zavedly opatření směřující k lepší inkluzi LGBT+ zaměstnanců a zaměstnankyň u nás. Hodnocen je strategický přístup v této oblasti i konkrétní projekty a nástroje. Hlavní cenu LGBT+ Friendly Employer získá společnost, která komplexně přistupuje k řešení tématu LGBT+ rovnosti na pracovišti a může být příkladem pro ostatní. Pride Business Forum Heroes pak ocení jednotlivce a vyzdvihne roli členů a členek nejvyššího vedení organizací a firem, kteří se aktivně zasazují o rovné podmínky pro LGBT+ zaměstnance a zaměstnankyně, a aktivně tak zlepšují postavení LGBT+ osob ve společnosti. O tato ocenění budou letos soupeřit například společnosti Microsoft, SAP, Vodafone, Česká pošta, ČSOB, Moneta a řada dalších.

 

S ohledem na pandemická opatření se i tento ročník přesouvá do online prostoru. Konference proběhne 18. června od 10 hodin. Moderátorského mikrofonu se ujmou novinářka Emma Smetana a youtuber Karel (Kovy) Kovář. Registrace stojí 250 korun a je možná na stránkách www.pridebusinessforum.cz. Mediálním partnerem je HR Forum. Kompletní výtěžek z konference půjde na podporu aktivit organizace Česká společnost AIDS pomoc, která se soustředí na prevenci onemocnění HIV/AIDS a aktuálně zajišťuje i mobilní testovací místa na COVID 19.

 

 

O Pride Business Forum

 

Konference probíhá pod iniciativou Pride Business Forum, která podporuje zaměstnavatele v zavádění principů LGBT+ rovnosti na pracovišti, a zaměstnance v jejich úsilí o férový přístup ke každému bez ohledu na sexuální orientaci a genderovou identitu. Je to jediná platforma u nás, která se tématu LGBT+ rovnosti na pracovišti věnuje. Mimo konferenci realizujeme menší workshopy, tréninky nebo mentoring. Iniciativa má v této chvíli 33 členských firem a organizací a v průběhu konference k ní přistoupí další. Zakládajícími institucemi jsou IBM, Hilton Hotel a Prague Pride, které se záhy rozšířili o Byznys pro společnost, Ogilvy a Vodafone. Tým Pride Business Forum věří, že aktivní podporou tématu LGBT+ diverzity může nejen změnit přetrvávající stereotypní vnímání tohoto tématu, ale zároveň také posílit přístup, který je dobrý pro business i pro jednotlivce/zaměstnance.

Další aktuality

Společnost Manpower představila aktuální data z českého a světového trhu práce

Dne 27. září 2022

ManpowerGroup Index trhu práce Q4 2022     Zdroj: Manpowergroup.cz

Zobrazit detail

Přinášíme vám rozhovor s Danielem Štroblem, který byl natočen v rámci naší konference HR Konw How 2022 pro HR News.

Dne 19. září 2022

https://www.hrtv.cz/videa/setkani-s-profesionaly-id-2114336/hr-know-how-2022-daniel-strobl-id-4204339

Zobrazit detail

Na práci z domu bude nárok. Musí být důvod

Dne 19. září 2022

Rodičům dětí mladších patnácti let, těhotným ženám či lidem dlouhodobě pečujícím o silně handicapovanou osobu se od příštího roku zřejmě otevře snazší cesta k práci z domova, tedy k tzv. home officu. Pokud o to písemně požádají, zaměstnavatel jim bude muset vyhovět. Jedinou výjimkou budou vážné provozní důvody nebo to, že tomu bude bránit povaha vykonávané práce. Například u prodavačů a prodavaček, dělníků a dělnic […]

Zobrazit detail