Aktuality

20. května se uskutečnila online diskuze na aktuální téma Jak jste se ve svých firmách vypořádali s Covid-19 a co čeká HR dál?

20. května se uskutečnila online diskuze na aktuální téma Jak jste se ve svých firmách vypořádali s Covid-19 a co čeká HR dál? Diskuzi vedli a obsah sdíleli významní lídři HR: Jaroslava Rezlerová, ManpowerGroup Czech Republic, Ctirad Nedbálek, Albert Česká republika, Štěpán Lukeš, IBM Česká republika, Hana Chlupová, Zebra Technologies a Iva Moravcová, jednatelka, IQI – Individual Quality Increase. Dozvěděli […]

Dne 5. Květen 2020

20. května se uskutečnila online diskuze na aktuální téma Jak jste se ve svých firmách vypořádali s Covid-19 a co čeká HR dál? Diskuzi vedli a obsah sdíleli významní lídři HR: Jaroslava Rezlerová, ManpowerGroup Czech Republic, Ctirad Nedbálek, Albert Česká republika, Štěpán Lukeš, IBM Česká republika, Hana Chlupová, Zebra Technologies a Iva Moravcová, jednatelka, IQI – Individual Quality Increase.

Dozvěděli jsme se, jak zvládli mimořádnou situaci v prodejnách Albert, aby zákazníci měli potřebné potraviny a zaměstnanci byli náležitě ochráněni před nákazou Covid 19, jak se v IBM a společnosti Zebra změnil styl řízení a vedení a lidí, jaké trendy mimořádná situace urychlila – digitalizaci, flexibilitu práce a novou organizaci práce, jak se promění leadership. Jaké budou další trendy ve vývoji HR? Flexibilita práce, důraz na zdraví a worklife balance a otevřenou komunikaci. Co firmy čeká v souvislosti s nastupující recesí? Boj o talenty, možné propouštění a strategické plánování pracovní síly.

Názory účastníků online panelové diskuze:

Děkuji za zaslané shrnutí i za příjemně strávený čas. Online forma náhledu do jiných firem je fajn – jednak s ohledem na současnou situaci, kdy nejsme schopni se potkávat osobně a i do budoucna je to příjemné na ušetření času. I když osobní kontakt to nenahradí a diskuze online nemůže probíhat příliš „diskuzně“, protože by se ztráceli jednotlivé názory. Co by se v rámci sdílení zkušeností dalo i online udělat je dát možnost jednotlivým účastníkům pobavit se v uzavřené skupině a skupiny různě střídat, abychom se poznali s více lidmi a zjistili, jak to kde funguje a na jaká úskalí třeba narazili. A také co budou řešit v nejbližší době i výhledově. Každé odvětví bylo zasaženo jinak, ale home office řešíme víceméně všichni.

A proč by měli online akce vidět i ostatní? Myslím, že tato setkání mohou nabídnout určitou inspiraci, co by se ještě v současné chvíli dalo udělat a hlavně přináší prostor pro úvahy, jak postupovat dál a co za změny ve fungování nám pandemie přinesla i do budoucích měsíců a let.
Martina Řechtáčková | Employee Guidance Specialist, LMC s.r.o.

 

Jsem moc ráda, že jsem se mohla diskuze zúčastnit, děkuji. Je důležité vidět / slyšet, že všichni jsme řešili podobné problémy a naráželi na stejná omezení – jednoduše, nejsme v tom sami jako firma. Libilo se mi sdileni zkušeností, předevšim Albert, protože jde o úplně jiný typ servisu. Zajímalo by mně, jak přemyšlí ostatni HRiste o tématu vedeni týmu na dálku – oceňováni, motivace, hodnocení, týmová setkaní a meetingy. Ačkoliv i v současné době máme virtualní ýymy, je to spíše v menší míře. Take by mně zajímala problematika práce z domova, flexibilní pracovní doby a práce presčas. Může to být past jak pro zaměstnance tak pro zaměstnavatele.
Jana Andrová, HR Partner, IMB

 

Děkuji za možnost účastnit se panelové diskuse. Bylo zde mnoho zajímavých zkušeností a informací z různých segmentů. Proč se účastnit těchto zajímavých akcí? V životě HR je každý den jiný a každá situace nová, zde můžeme slyšet praktické rady, informace jak se se situacemi vypořádat. Pro mě je to také zdroj jak se udržet stále v obraze, jak držet krok s platnou a stále se měnící legislativou. Velice mě to obohacuje a je to pro mne osobně zdroj rozvoje a vzdělání, zároveň také sdílení.
Jitka Francová, HR Manager, YAPP CZECH AUTOMOTIVE SYSTEMS Co.

Další aktuality

Zpovykaná generace Z? Omyl, v práci je nadprůměrně spokojená a vděčná

Dne 4. prosince 2023

Zhýčkaní, věčně nespokojení, s přehnanými finančními požadavky, obřími očekáváními i ambicemi. Nejmladší generaci na trhu práce provází řada předsudků a mýtů. Narodili se v letech 1997–2012, takže je jim dnes lehce před dvacet, dokončili školy a na trh práce teprve hromadně vstupují. Na takzvanou generaci Z se zaměřil nejnovější Barometr zaměstnanců, průzkum společnosti UP, která se věnuje situaci na pracovnímu trhu. […]

Zobrazit detail

Nový festival pracovních příležitostí bude největší akcí svého druhu u nás. Career Expo 2024 přivítá 10 000 návštěvníků

Dne 4. prosince 2023

Career Expo 2024 bude v mnoha ohledech unikátní událostí. Sejde se na ní pestrá skladba zaměstnavatelů z různých oborů a z celého Česka. Ti se budou moci vzájemně inspirovat, sdílet zkušenosti, ale také se porovnávat s konkurencí. Návštěvníci, mezi které patří široké spektrum lidí od zkušených specialistů až po studenty, zase budou moci nahlédnout pod pokličku svých případných budoucích zaměstnavatelů nebo […]

Zobrazit detail

Legislativní forum o novinkách v pracovním právu

Dne 27. listopadu 2023

Jako už každoročně na podzim i letos se v listopadu konalo Legislativní forum, které společnost People Management Forum poprvé pořádala s nově založenou Asociací personalistů ČR. Po několikaletém čekání na novelu zákoníku práce se právě tato novela stala stěžejním bodem programu letošního Legislativního fora. Už poněkolikáté se účastníci Legislativního fora sešli v prostorách zasedacího sálu Ministerstva školství v Praze. Partnery Legislativního […]

Zobrazit detail