Aktuality

20. května se uskutečnila online diskuze na aktuální téma Jak jste se ve svých firmách vypořádali s Covid-19 a co čeká HR dál?

20. května se uskutečnila online diskuze na aktuální téma Jak jste se ve svých firmách vypořádali s Covid-19 a co čeká HR dál? Diskuzi vedli a obsah sdíleli významní lídři HR: Jaroslava Rezlerová, ManpowerGroup Czech Republic, Ctirad Nedbálek, Albert Česká republika, Štěpán Lukeš, IBM Česká republika, Hana Chlupová, Zebra Technologies a Iva Moravcová, jednatelka, IQI – Individual Quality Increase. Dozvěděli […]

Dne 5. Květen 2020

20. května se uskutečnila online diskuze na aktuální téma Jak jste se ve svých firmách vypořádali s Covid-19 a co čeká HR dál? Diskuzi vedli a obsah sdíleli významní lídři HR: Jaroslava Rezlerová, ManpowerGroup Czech Republic, Ctirad Nedbálek, Albert Česká republika, Štěpán Lukeš, IBM Česká republika, Hana Chlupová, Zebra Technologies a Iva Moravcová, jednatelka, IQI – Individual Quality Increase.

Dozvěděli jsme se, jak zvládli mimořádnou situaci v prodejnách Albert, aby zákazníci měli potřebné potraviny a zaměstnanci byli náležitě ochráněni před nákazou Covid 19, jak se v IBM a společnosti Zebra změnil styl řízení a vedení a lidí, jaké trendy mimořádná situace urychlila – digitalizaci, flexibilitu práce a novou organizaci práce, jak se promění leadership. Jaké budou další trendy ve vývoji HR? Flexibilita práce, důraz na zdraví a worklife balance a otevřenou komunikaci. Co firmy čeká v souvislosti s nastupující recesí? Boj o talenty, možné propouštění a strategické plánování pracovní síly.

Názory účastníků online panelové diskuze:

Děkuji za zaslané shrnutí i za příjemně strávený čas. Online forma náhledu do jiných firem je fajn – jednak s ohledem na současnou situaci, kdy nejsme schopni se potkávat osobně a i do budoucna je to příjemné na ušetření času. I když osobní kontakt to nenahradí a diskuze online nemůže probíhat příliš „diskuzně“, protože by se ztráceli jednotlivé názory. Co by se v rámci sdílení zkušeností dalo i online udělat je dát možnost jednotlivým účastníkům pobavit se v uzavřené skupině a skupiny různě střídat, abychom se poznali s více lidmi a zjistili, jak to kde funguje a na jaká úskalí třeba narazili. A také co budou řešit v nejbližší době i výhledově. Každé odvětví bylo zasaženo jinak, ale home office řešíme víceméně všichni.

A proč by měli online akce vidět i ostatní? Myslím, že tato setkání mohou nabídnout určitou inspiraci, co by se ještě v současné chvíli dalo udělat a hlavně přináší prostor pro úvahy, jak postupovat dál a co za změny ve fungování nám pandemie přinesla i do budoucích měsíců a let.
Martina Řechtáčková | Employee Guidance Specialist, LMC s.r.o.

 

Jsem moc ráda, že jsem se mohla diskuze zúčastnit, děkuji. Je důležité vidět / slyšet, že všichni jsme řešili podobné problémy a naráželi na stejná omezení – jednoduše, nejsme v tom sami jako firma. Libilo se mi sdileni zkušeností, předevšim Albert, protože jde o úplně jiný typ servisu. Zajímalo by mně, jak přemyšlí ostatni HRiste o tématu vedeni týmu na dálku – oceňováni, motivace, hodnocení, týmová setkaní a meetingy. Ačkoliv i v současné době máme virtualní ýymy, je to spíše v menší míře. Take by mně zajímala problematika práce z domova, flexibilní pracovní doby a práce presčas. Může to být past jak pro zaměstnance tak pro zaměstnavatele.
Jana Andrová, HR Partner, IMB

 

Děkuji za možnost účastnit se panelové diskuse. Bylo zde mnoho zajímavých zkušeností a informací z různých segmentů. Proč se účastnit těchto zajímavých akcí? V životě HR je každý den jiný a každá situace nová, zde můžeme slyšet praktické rady, informace jak se se situacemi vypořádat. Pro mě je to také zdroj jak se udržet stále v obraze, jak držet krok s platnou a stále se měnící legislativou. Velice mě to obohacuje a je to pro mne osobně zdroj rozvoje a vzdělání, zároveň také sdílení.
Jitka Francová, HR Manager, YAPP CZECH AUTOMOTIVE SYSTEMS Co.

Další aktuality

18. května proběhla naše každoroční největší akce – konference HR Know How, letos názvem HR a byznys nové doby.

Dne 29. května 2023

18. května proběhla naše každoroční největší akce – konference HR Know How, letos názvem HR a byznys nové doby. Bezmála 250 účastníků si v zajímavých prostorách Národní technické knihovny  vyslechlo inspirativní přednášky 16 vystupujících a měli možnost zúčastnit se i dvou workshopů. Letos naše účastníky pozdravil přes videozáznam i ministr MPSV Marian Jurečka  a v úvodu jim pak základní úpravu v novele zákoníku […]

Zobrazit detail

I roztomilé emoji může mít právní následky

Dne 24. května 2023

Možná se ptáte, zda mohou mít emotikony v právním kontextu nějaký význam. Emotikony jsou součástí naší komunikace a vyjadřují naši náladu a pocity. S nárůstem jejich používání se také zvyšuje počet případů, kdy se tyto malé výrazové obrázky stávají předmětem rozhodování soudů. V níže uvedeném případu emotikony sehrály klíčovou roli. V Německu se soudy zabývaly případem zaměstnance, který na sociální síti […]

Zobrazit detail

Equal Pay Day již po čtrnácté

Dne 24. května 2023

Bylo nás slyšet a vidět? Největší akce na podporu rovného odměňování a ekonomické bezpečnosti žen v České republice, pořádaná veřejně prospěšnou organizací Business & Professional Women CR, je pro letošní rok za námi. Pojďme si připomenout co se za ty tři dny událo. 29 vystupujících představilo 679 účastnicím a účastníků páteční konference témata, která rezonují napříč společností, ale ne […]

Zobrazit detail