Aktuality

20. května se uskutečnila online diskuze na aktuální téma Jak jste se ve svých firmách vypořádali s Covid-19 a co čeká HR dál?

20. května se uskutečnila online diskuze na aktuální téma Jak jste se ve svých firmách vypořádali s Covid-19 a co čeká HR dál? Diskuzi vedli a obsah sdíleli významní lídři HR: Jaroslava Rezlerová, ManpowerGroup Czech Republic, Ctirad Nedbálek, Albert Česká republika, Štěpán Lukeš, IBM Česká republika, Hana Chlupová, Zebra Technologies a Iva Moravcová, jednatelka, IQI – Individual Quality Increase. Dozvěděli […]

Dne 5. Květen 2020

20. května se uskutečnila online diskuze na aktuální téma Jak jste se ve svých firmách vypořádali s Covid-19 a co čeká HR dál? Diskuzi vedli a obsah sdíleli významní lídři HR: Jaroslava Rezlerová, ManpowerGroup Czech Republic, Ctirad Nedbálek, Albert Česká republika, Štěpán Lukeš, IBM Česká republika, Hana Chlupová, Zebra Technologies a Iva Moravcová, jednatelka, IQI – Individual Quality Increase.

Dozvěděli jsme se, jak zvládli mimořádnou situaci v prodejnách Albert, aby zákazníci měli potřebné potraviny a zaměstnanci byli náležitě ochráněni před nákazou Covid 19, jak se v IBM a společnosti Zebra změnil styl řízení a vedení a lidí, jaké trendy mimořádná situace urychlila – digitalizaci, flexibilitu práce a novou organizaci práce, jak se promění leadership. Jaké budou další trendy ve vývoji HR? Flexibilita práce, důraz na zdraví a worklife balance a otevřenou komunikaci. Co firmy čeká v souvislosti s nastupující recesí? Boj o talenty, možné propouštění a strategické plánování pracovní síly.

Názory účastníků online panelové diskuze:

Děkuji za zaslané shrnutí i za příjemně strávený čas. Online forma náhledu do jiných firem je fajn – jednak s ohledem na současnou situaci, kdy nejsme schopni se potkávat osobně a i do budoucna je to příjemné na ušetření času. I když osobní kontakt to nenahradí a diskuze online nemůže probíhat příliš „diskuzně“, protože by se ztráceli jednotlivé názory. Co by se v rámci sdílení zkušeností dalo i online udělat je dát možnost jednotlivým účastníkům pobavit se v uzavřené skupině a skupiny různě střídat, abychom se poznali s více lidmi a zjistili, jak to kde funguje a na jaká úskalí třeba narazili. A také co budou řešit v nejbližší době i výhledově. Každé odvětví bylo zasaženo jinak, ale home office řešíme víceméně všichni.

A proč by měli online akce vidět i ostatní? Myslím, že tato setkání mohou nabídnout určitou inspiraci, co by se ještě v současné chvíli dalo udělat a hlavně přináší prostor pro úvahy, jak postupovat dál a co za změny ve fungování nám pandemie přinesla i do budoucích měsíců a let.
Martina Řechtáčková | Employee Guidance Specialist, LMC s.r.o.

 

Jsem moc ráda, že jsem se mohla diskuze zúčastnit, děkuji. Je důležité vidět / slyšet, že všichni jsme řešili podobné problémy a naráželi na stejná omezení – jednoduše, nejsme v tom sami jako firma. Libilo se mi sdileni zkušeností, předevšim Albert, protože jde o úplně jiný typ servisu. Zajímalo by mně, jak přemyšlí ostatni HRiste o tématu vedeni týmu na dálku – oceňováni, motivace, hodnocení, týmová setkaní a meetingy. Ačkoliv i v současné době máme virtualní ýymy, je to spíše v menší míře. Take by mně zajímala problematika práce z domova, flexibilní pracovní doby a práce presčas. Může to být past jak pro zaměstnance tak pro zaměstnavatele.
Jana Andrová, HR Partner, IMB

 

Děkuji za možnost účastnit se panelové diskuse. Bylo zde mnoho zajímavých zkušeností a informací z různých segmentů. Proč se účastnit těchto zajímavých akcí? V životě HR je každý den jiný a každá situace nová, zde můžeme slyšet praktické rady, informace jak se se situacemi vypořádat. Pro mě je to také zdroj jak se udržet stále v obraze, jak držet krok s platnou a stále se měnící legislativou. Velice mě to obohacuje a je to pro mne osobně zdroj rozvoje a vzdělání, zároveň také sdílení.
Jitka Francová, HR Manager, YAPP CZECH AUTOMOTIVE SYSTEMS Co.

Další aktuality

Změny v oblasti pojistného na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti

Dne 30. ledna 2023

Vážení zaměstnavatelé, protože na počátku tohoto roku dochází k několika změnám v oblasti pojistného na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti (dále jen „pojistné“), dovolujeme si Vás o nich touto formou informovat, přičemž podrobnější informace jsou dostupné na webových stránkách ČSSZ. První změna dopadá na zaměstnavatele, kteří zaměstnávají zaměstnance vykonávající činnost tzv. zdravotnického záchranáře nebo člena jednotky hasičského […]

Zobrazit detail

Každý 7. dospělý tahá za kratší konec

Dne 26. ledna 2023

každý 7. dospělý v ČR tahá v souboji s alkoholem za kratší konec. Můžeme ho potkat i v práci. Ukažte svoje umění změny a začněte s efektivní osvětou a prevencí. Dnes spouštíme registraci do 11. ročníku zdravotně osvětové kampaně Suchej únor. Suchej únor je měsíční osobní nebo týmová výzva bez kapky alkoholu. Díky letošnímu leitmotivu „Nepít je umění” navíc s kreativní motivací pro každého – vyzkoušet si něco nového, poznat sebe […]

Zobrazit detail

Z deseti židlí zbude pět. Firmy zmenšují své kanceláře

Dne 23. ledna 2023

Třicet až padesát procent. O tolik dnes firmy zvažují redukovat pronajatou plochu svých kanceláří. Chodí jim do nich totiž méně zaměstnanců než dříve. Ekonomická nejistota a úroková turbulence přinesly na kancelářský trh útlum. K zákazníkům se letos dostane možná jen třetina průměrné plochy nových kanceláří. Útlum bude jen dočasný. Alespoň to říká Marie Baláčová, vedoucí oddělení datové analytiky […]

Zobrazit detail