Aktuality

Jaká témata hýbou HR světem? Dozvíte se na podzimní konferenci EVOLVE! Summit 2019

Jaká témata hýbou HR světem? Dozvíte se na podzimní konferenci EVOLVE! Summit 2019 Už jen necelé čtyři měsíce zbývají do největší HR události roku, již pátého ročníku konference EVOLVE! Summit, který proběhne 12. a 13. listopadu v brněnském SONO Centru. Letos se sejde více než 500 účastníků a na čtyřech pódiích je čekají dva dny nabité informacemi z oboru. Těšit se […]

Dne 7. Červenec 2019

Jaká témata hýbou HR světem? Dozvíte se na podzimní konferenci EVOLVE! Summit 2019

Už jen necelé čtyři měsíce zbývají do největší HR události roku, již pátého ročníku konference EVOLVE! Summit, který proběhne 12. a 13. listopadu v brněnském SONO Centru. Letos se sejde více než 500 účastníků a na čtyřech pódiích je čekají dva dny nabité informacemi z oboru. Těšit se znovu mohou na přednášky, případové studie, workshopy a nově i produktové prezentace. Přijede více než 30 řečníků a školitelů z celého světa. Většina jmen je již potvrzených a postupně se objevují na webu konference. Podívejte se na výběr témat, která pro vás organizátoři letos nachystali.

Jak se budou vyvíjet pracovní dovednosti a schopnosti

Když se dnes většiny personalistů zeptáte, jak má po osobnostní stránce vypadat nový kolega ve firmě, většinou uslyšíte důraz na schopnost komunikovat, být samostatný, mít zdravou míru asertivity atd. Jedna z hlavních hvězd letošní konference, Johnny Campbell ze Social Talent, má ale opačný názor. V Social Talent provedli poměrně rozsáhlý průzkum, ve kterém zjistili, že je nutné nad dovednostmi ve firmě začít přemýšlet jinak. Firmy díky technologiím natolik mění své business modely, že i lidé uvnitř budou muset být schopni nabídnout něco jiného. Co? Přijďte si to poslechnout.

Práce s lidmi uvnitř firmy a jejich rozvoj

Oblast, která vždy byla a stále bude nejklíčovější pro kondici vaší firmy. Není to jen o tom, jak dobře dokážete nabrat, ale hlavně jak kvalitně dokážete s kolegy pracovat.

Pozvání na konferenci přijala Jill Christensen z USA, která patří k světově uznávaným autorům zaměřujícím se na oblast Employee Engagement. Říká se, že dvě třetiny lidí v každé firmě tvoří lidé, kteří si to tam jdou “odsedět“. Určitě se tomu dá částečně předcházet kvalitním náborem, ale stejně vám do této fáze budou padat i kvalitní kolegové, pokud s nimi nebudete dobře pracovat. Jedná se o daleko komplexnější problém, který se nedá vyřešit jen náborem. Jill vám ukáže, jak tyto poměry minimálně obrátit a hlavně, jak to takto udržet.

Marketing jako klíčová dovednost HR oddělení 

Oblast, která bude v následujících letech pro nás všechny naprosto klíčová. Většina firem už pochopila, že marketing je nedílnou součástí HR oddělení, ale tvořit zajímavý obsah, a navíc ho umět zajímavě odkomunikovat, to je obtížná a komplexní disciplína a to, jak v ní budete dobří, bude určovat i to, jak dobře si povedete jako firma.

Dan Kelsall pochází z Manchesteru a patří mezi přední britské odborníky na content marketing. Dan vás naučí nejen jak obsah tvořit, ale i jak ho uspořádat tak, aby fungoval na váš mozek a podvědomí. Jeho kniha F*cking Good Content velmi neotřelým způsobem ukazuje, jak se má v dnešní době, kdy na nás útočí informace ze všech stran, tvořit obsah, který i v té záplavě ostatních informací zachytí vaši pozornost. Lidé, kteří prošli tréninkem od Dana, začali na sociálních sítích kontinuálně dosahovat několika set lajků, ačkoli dříve jich dosahovali maximálně pět až deset. Čím to? Dan vám ukáže, kde je to kouzlo.

Employer Branding 

I letos se budete moci podívat na zajímavé počiny v oblasti employer brandingu a firemních kultur a to nejen lokálně, ale i globálně. Modiara Kamps z Amazonu vás naučí, jak celou oblast employer brandu správně uvést do firmy, jak přesvědčit management k uvolnění investice a hlavně, jak správně nastavit ve firmě očekávání a KPIs, aby managament program za půl roku nezavřel, protože z něj ještě není nový nástup.

 

 

  Nové metodiky vyhledávání kandidátů

Sourcing je oblast, která se vyvíjí snad nejrychleji ze všech oblastí, které konference pokrývá. I letos se těšte na hodně novinek a naučení se spoustu dalších praktických triků. Pozvání přijali legendy sourcingu & recruitmentu jako je Bill Boorman, Denis Dinkevich, Jan Tegze, Josef Kadlec, Kasia Tang, Zdenka Krejčíková nebo Michal Juhas. Naučíte se novou metodologii OSINT a dozvíte se, jaké nástroje v rámci této metodologie používat. Naučíte se, jak vyhledávat kandidáty na Githubu, ale hlavně, jak odhadnout úroveň technických dovedností jednotlivých kandidátů, aniž byste museli umět číst v kódu. Honza Tegze vám ukáže, co nás v sourcingu brzdí a omezuje a jak je právě fáze sourcingu klíčová pro budoucí úspěšnost přijatých nabídek v naší firmě.

Kromě toho se můžete těšit také na vyhledávání zahraničních kandidátů, dozvíte se i kam nové technologie posouvají schopnosti hodnocení kandidátů, jak pracovat s neurodiverzitou na pracovišti anebo jaké jsou novinky v oblasti HR Tech. Na této události zkrátka nesmíte chybět! Vstupenky jsou v prodeji na webu konference www.evolvesummit.cz.

 

 

 

 

 

Další aktuality

Změny v oblasti pojistného na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti

Dne 30. ledna 2023

Vážení zaměstnavatelé, protože na počátku tohoto roku dochází k několika změnám v oblasti pojistného na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti (dále jen „pojistné“), dovolujeme si Vás o nich touto formou informovat, přičemž podrobnější informace jsou dostupné na webových stránkách ČSSZ. První změna dopadá na zaměstnavatele, kteří zaměstnávají zaměstnance vykonávající činnost tzv. zdravotnického záchranáře nebo člena jednotky hasičského […]

Zobrazit detail

Každý 7. dospělý tahá za kratší konec

Dne 26. ledna 2023

každý 7. dospělý v ČR tahá v souboji s alkoholem za kratší konec. Můžeme ho potkat i v práci. Ukažte svoje umění změny a začněte s efektivní osvětou a prevencí. Dnes spouštíme registraci do 11. ročníku zdravotně osvětové kampaně Suchej únor. Suchej únor je měsíční osobní nebo týmová výzva bez kapky alkoholu. Díky letošnímu leitmotivu „Nepít je umění” navíc s kreativní motivací pro každého – vyzkoušet si něco nového, poznat sebe […]

Zobrazit detail

Z deseti židlí zbude pět. Firmy zmenšují své kanceláře

Dne 23. ledna 2023

Třicet až padesát procent. O tolik dnes firmy zvažují redukovat pronajatou plochu svých kanceláří. Chodí jim do nich totiž méně zaměstnanců než dříve. Ekonomická nejistota a úroková turbulence přinesly na kancelářský trh útlum. K zákazníkům se letos dostane možná jen třetina průměrné plochy nových kanceláří. Útlum bude jen dočasný. Alespoň to říká Marie Baláčová, vedoucí oddělení datové analytiky […]

Zobrazit detail