Aktuality

Jaká témata hýbou HR světem? Dozvíte se na podzimní konferenci EVOLVE! Summit 2019

Jaká témata hýbou HR světem? Dozvíte se na podzimní konferenci EVOLVE! Summit 2019 Už jen necelé čtyři měsíce zbývají do největší HR události roku, již pátého ročníku konference EVOLVE! Summit, který proběhne 12. a 13. listopadu v brněnském SONO Centru. Letos se sejde více než 500 účastníků a na čtyřech pódiích je čekají dva dny nabité informacemi z oboru. Těšit se […]

Dne 7. Červenec 2019

Jaká témata hýbou HR světem? Dozvíte se na podzimní konferenci EVOLVE! Summit 2019

Už jen necelé čtyři měsíce zbývají do největší HR události roku, již pátého ročníku konference EVOLVE! Summit, který proběhne 12. a 13. listopadu v brněnském SONO Centru. Letos se sejde více než 500 účastníků a na čtyřech pódiích je čekají dva dny nabité informacemi z oboru. Těšit se znovu mohou na přednášky, případové studie, workshopy a nově i produktové prezentace. Přijede více než 30 řečníků a školitelů z celého světa. Většina jmen je již potvrzených a postupně se objevují na webu konference. Podívejte se na výběr témat, která pro vás organizátoři letos nachystali.

Jak se budou vyvíjet pracovní dovednosti a schopnosti

Když se dnes většiny personalistů zeptáte, jak má po osobnostní stránce vypadat nový kolega ve firmě, většinou uslyšíte důraz na schopnost komunikovat, být samostatný, mít zdravou míru asertivity atd. Jedna z hlavních hvězd letošní konference, Johnny Campbell ze Social Talent, má ale opačný názor. V Social Talent provedli poměrně rozsáhlý průzkum, ve kterém zjistili, že je nutné nad dovednostmi ve firmě začít přemýšlet jinak. Firmy díky technologiím natolik mění své business modely, že i lidé uvnitř budou muset být schopni nabídnout něco jiného. Co? Přijďte si to poslechnout.

Práce s lidmi uvnitř firmy a jejich rozvoj

Oblast, která vždy byla a stále bude nejklíčovější pro kondici vaší firmy. Není to jen o tom, jak dobře dokážete nabrat, ale hlavně jak kvalitně dokážete s kolegy pracovat.

Pozvání na konferenci přijala Jill Christensen z USA, která patří k světově uznávaným autorům zaměřujícím se na oblast Employee Engagement. Říká se, že dvě třetiny lidí v každé firmě tvoří lidé, kteří si to tam jdou “odsedět“. Určitě se tomu dá částečně předcházet kvalitním náborem, ale stejně vám do této fáze budou padat i kvalitní kolegové, pokud s nimi nebudete dobře pracovat. Jedná se o daleko komplexnější problém, který se nedá vyřešit jen náborem. Jill vám ukáže, jak tyto poměry minimálně obrátit a hlavně, jak to takto udržet.

Marketing jako klíčová dovednost HR oddělení 

Oblast, která bude v následujících letech pro nás všechny naprosto klíčová. Většina firem už pochopila, že marketing je nedílnou součástí HR oddělení, ale tvořit zajímavý obsah, a navíc ho umět zajímavě odkomunikovat, to je obtížná a komplexní disciplína a to, jak v ní budete dobří, bude určovat i to, jak dobře si povedete jako firma.

Dan Kelsall pochází z Manchesteru a patří mezi přední britské odborníky na content marketing. Dan vás naučí nejen jak obsah tvořit, ale i jak ho uspořádat tak, aby fungoval na váš mozek a podvědomí. Jeho kniha F*cking Good Content velmi neotřelým způsobem ukazuje, jak se má v dnešní době, kdy na nás útočí informace ze všech stran, tvořit obsah, který i v té záplavě ostatních informací zachytí vaši pozornost. Lidé, kteří prošli tréninkem od Dana, začali na sociálních sítích kontinuálně dosahovat několika set lajků, ačkoli dříve jich dosahovali maximálně pět až deset. Čím to? Dan vám ukáže, kde je to kouzlo.

Employer Branding 

I letos se budete moci podívat na zajímavé počiny v oblasti employer brandingu a firemních kultur a to nejen lokálně, ale i globálně. Modiara Kamps z Amazonu vás naučí, jak celou oblast employer brandu správně uvést do firmy, jak přesvědčit management k uvolnění investice a hlavně, jak správně nastavit ve firmě očekávání a KPIs, aby managament program za půl roku nezavřel, protože z něj ještě není nový nástup.

 

 

  Nové metodiky vyhledávání kandidátů

Sourcing je oblast, která se vyvíjí snad nejrychleji ze všech oblastí, které konference pokrývá. I letos se těšte na hodně novinek a naučení se spoustu dalších praktických triků. Pozvání přijali legendy sourcingu & recruitmentu jako je Bill Boorman, Denis Dinkevich, Jan Tegze, Josef Kadlec, Kasia Tang, Zdenka Krejčíková nebo Michal Juhas. Naučíte se novou metodologii OSINT a dozvíte se, jaké nástroje v rámci této metodologie používat. Naučíte se, jak vyhledávat kandidáty na Githubu, ale hlavně, jak odhadnout úroveň technických dovedností jednotlivých kandidátů, aniž byste museli umět číst v kódu. Honza Tegze vám ukáže, co nás v sourcingu brzdí a omezuje a jak je právě fáze sourcingu klíčová pro budoucí úspěšnost přijatých nabídek v naší firmě.

Kromě toho se můžete těšit také na vyhledávání zahraničních kandidátů, dozvíte se i kam nové technologie posouvají schopnosti hodnocení kandidátů, jak pracovat s neurodiverzitou na pracovišti anebo jaké jsou novinky v oblasti HR Tech. Na této události zkrátka nesmíte chybět! Vstupenky jsou v prodeji na webu konference www.evolvesummit.cz.

 

 

 

 

 

Další aktuality

Legislativní forum o novinkách v pracovním právu

Dne 27. listopadu 2023

Jako už každoročně na podzim i letos se v listopadu konalo Legislativní forum, které společnost People Management Forum poprvé pořádala s nově založenou Asociací personalistů ČR. Po několikaletém čekání na novelu zákoníku práce se právě tato novela stala stěžejním bodem programu letošního Legislativního fora. Už poněkolikáté se účastníci Legislativního fora sešli v prostorách zasedacího sálu Ministerstva školství v Praze. Partnery Legislativního […]

Zobrazit detail

AGE MANAGEMENT: ZVÝŠENÍ EFEKTIVITY PRÁCE I REPORT ESG

Dne 23. listopadu 2023

Věkovou diverzitu ovlivní stárnutí populace. Do roku 2050 znatelně ubyde mladších pracovníků, naopak stěžejní pracovní silou budou lidé nad 50 let. Tvrdou realitou je však jejich diskriminace. Už nyní je nízká nezaměstnanost a nedostatek volných lidí na pracovním trhu. Firmy se proto budou muset naučit pracovat se všemi věkovými skupinami, aby měly v budoucnu dostatek zaměstnanců. Pomoci […]

Zobrazit detail

Desítka oborů na trhu práce, které nejvíce ovlivní příchod umělé inteligence

Dne 21. listopadu 2023

Administrativa, IT, výroba, ale i zdravotnictví nebo úklidové služby. To jsou obory, do nichž výrazně zasáhne nebo už zasahuje umělá inteligence. Zaměstnancům na některých pozicích zvládne práci významně usnadnit, po jiných může práci zcela převzít. Prakticky všechny firmy, které redakce iDNES.cz oslovila, čekají, že umělá inteligence nahradí administrativní činnosti, práci s daty a další rutinní činnosti. „Marketing a práce s textem, […]

Zobrazit detail