Aktuality

Konference HR Know How: formování nové budoucnosti

V hotelu Pyramida jsme se 18.5. sešli na naší každoroční konferenci HR Know How, letos na téma Formování nové budoucnosti. Jako každý rok i letos jsme přivítali inspirativní řečníky. Zaujali nás jejich názory na to, na co se máme připravit, protože nová budoucnost se stává přítomností. Radek Špicar, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy mluvil o tom, že se neobejdeme […]

Dne 5. Květen 2022

V hotelu Pyramida jsme se 18.5. sešli na naší každoroční konferenci HR Know How, letos na téma Formování nové budoucnosti.

Jako každý rok i letos jsme přivítali inspirativní řečníky. Zaujali nás jejich názory na to, na co se máme připravit, protože nová budoucnost se stává přítomností. Radek Špicar, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy mluvil o tom, že se neobejdeme bez nových profesí, Dana Fajmonová, z Raiffeisenbank nám ukázala, jak pracuje agilní HR, Petr Ludwig, autor knihy Konec prokrastinace, mluvil o tom, že nejdůležitější je smysl toho, co děláme a proto je důležitá otázka Proč. Dozvěděli jsme se jaké benefity po Covidu zaměstnanci preferují i to, že telemedicína je benefit budoucnosti.

Od advokátky Lenky Goméz jsme se dozvěděli co znamená Gig ekonomika a jak na ní reaguje naše právo.

V panelové diskuzi nám zástupci středních škol představili úskalí vzdělávání pro budoucnost, Daniel Štrobl mluvil o psychologických dopadech pandemie na pracovní týmy a jednotlivce a poukázal na to, že přes rozmáhající se homeoffice je pro lidi nutné se setkávat.

Jiří Halbrštát nám představil výsledky mezinárodního výzkumu prováděného společností Manpower ohledně změn na pracovním trhu.

Společnost Mondi Štětí nám představila model udržitelného rozvoje firmy a jeho výhody pro udržení zaměstnanců.

Konferenci zakončili Rastislav Tesár a Libor Pyskatý ze společnosti McDonalds ukázkou možností virtuální reality ve vzdělávání i toho, že i ve velké mezinárodní firmě, která má matku v USA, se mohou prosadit myšlenky a aplikace vytvořené v aktivní místní pobočce.

 

A hlavně jsme se s vámi setkali, popovídali si, rozptýlili jsme se od každodenní rutiny, připomněli si, že 20. května se již po čtvrté slaví mezinárodní den HR, užili jsme si tak den trochu jinak.

Už se těšíme na další ročník.

Více fotografiií naleznete zde

Máme pro záznam rozhovoru s Danielem Štroblem, který byl řečníkem na naší konferenci, Rozhovory nejen s ním byly natočeny na naší konferenci ve spolupráci s HR Tv:
https://www.hrtv.cz/videa/setkani-s-profesionaly-id-2114336/hr-know-how-2022-daniel-strobl-id-4204339
https://www.hrtv.cz/videa/setkani-s-profesionaly-id-2114336/hr-know-how-2022-petr-ludwig-id-4204338
https://www.hrtv.cz/videa/setkani-s-profesionaly-id-2114336/hr-know-how-2022-radek-spicar-id-4204334

Ohlasy od účastníků konference:
Pozitivní ohlasy od účastníků konference

Video z konference naleznete zde:

Další aktuality

Změny v oblasti pojistného na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti

Dne 30. ledna 2023

Vážení zaměstnavatelé, protože na počátku tohoto roku dochází k několika změnám v oblasti pojistného na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti (dále jen „pojistné“), dovolujeme si Vás o nich touto formou informovat, přičemž podrobnější informace jsou dostupné na webových stránkách ČSSZ. První změna dopadá na zaměstnavatele, kteří zaměstnávají zaměstnance vykonávající činnost tzv. zdravotnického záchranáře nebo člena jednotky hasičského […]

Zobrazit detail

Každý 7. dospělý tahá za kratší konec

Dne 26. ledna 2023

každý 7. dospělý v ČR tahá v souboji s alkoholem za kratší konec. Můžeme ho potkat i v práci. Ukažte svoje umění změny a začněte s efektivní osvětou a prevencí. Dnes spouštíme registraci do 11. ročníku zdravotně osvětové kampaně Suchej únor. Suchej únor je měsíční osobní nebo týmová výzva bez kapky alkoholu. Díky letošnímu leitmotivu „Nepít je umění” navíc s kreativní motivací pro každého – vyzkoušet si něco nového, poznat sebe […]

Zobrazit detail

Z deseti židlí zbude pět. Firmy zmenšují své kanceláře

Dne 23. ledna 2023

Třicet až padesát procent. O tolik dnes firmy zvažují redukovat pronajatou plochu svých kanceláří. Chodí jim do nich totiž méně zaměstnanců než dříve. Ekonomická nejistota a úroková turbulence přinesly na kancelářský trh útlum. K zákazníkům se letos dostane možná jen třetina průměrné plochy nových kanceláří. Útlum bude jen dočasný. Alespoň to říká Marie Baláčová, vedoucí oddělení datové analytiky […]

Zobrazit detail