Aktuality

Konference HR Know How: formování nové budoucnosti

V hotelu Pyramida jsme se 18.5. sešli na naší každoroční konferenci HR Know How, letos na téma Formování nové budoucnosti. Jako každý rok i letos jsme přivítali inspirativní řečníky. Zaujali nás jejich názory na to, na co se máme připravit, protože nová budoucnost se stává přítomností. Radek Špicar, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy mluvil o tom, že se neobejdeme […]

Dne 5. Květen 2022

V hotelu Pyramida jsme se 18.5. sešli na naší každoroční konferenci HR Know How, letos na téma Formování nové budoucnosti.

Jako každý rok i letos jsme přivítali inspirativní řečníky. Zaujali nás jejich názory na to, na co se máme připravit, protože nová budoucnost se stává přítomností. Radek Špicar, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy mluvil o tom, že se neobejdeme bez nových profesí, Dana Fajmonová, z Raiffeisenbank nám ukázala, jak pracuje agilní HR, Petr Ludwig, autor knihy Konec prokrastinace, mluvil o tom, že nejdůležitější je smysl toho, co děláme a proto je důležitá otázka Proč. Dozvěděli jsme se jaké benefity po Covidu zaměstnanci preferují i to, že telemedicína je benefit budoucnosti.

Od advokátky Lenky Goméz jsme se dozvěděli co znamená Gig ekonomika a jak na ní reaguje naše právo.

V panelové diskuzi nám zástupci středních škol představili úskalí vzdělávání pro budoucnost, Daniel Štrobl mluvil o psychologických dopadech pandemie na pracovní týmy a jednotlivce a poukázal na to, že přes rozmáhající se homeoffice je pro lidi nutné se setkávat.

Jiří Halbrštát nám představil výsledky mezinárodního výzkumu prováděného společností Manpower ohledně změn na pracovním trhu.

Společnost Mondi Štětí nám představila model udržitelného rozvoje firmy a jeho výhody pro udržení zaměstnanců.

Konferenci zakončili Rastislav Tesár a Libor Pyskatý ze společnosti McDonalds ukázkou možností virtuální reality ve vzdělávání i toho, že i ve velké mezinárodní firmě, která má matku v USA, se mohou prosadit myšlenky a aplikace vytvořené v aktivní místní pobočce.

 

A hlavně jsme se s vámi setkali, popovídali si, rozptýlili jsme se od každodenní rutiny, připomněli si, že 20. května se již po čtvrté slaví mezinárodní den HR, užili jsme si tak den trochu jinak.

Už se těšíme na další ročník.

Více fotografiií naleznete zde

Máme pro záznam rozhovoru s Danielem Štroblem, který byl řečníkem na naší konferenci, Rozhovory nejen s ním byly natočeny na naší konferenci ve spolupráci s HR Tv:
https://www.hrtv.cz/videa/setkani-s-profesionaly-id-2114336/hr-know-how-2022-daniel-strobl-id-4204339
https://www.hrtv.cz/videa/setkani-s-profesionaly-id-2114336/hr-know-how-2022-petr-ludwig-id-4204338
https://www.hrtv.cz/videa/setkani-s-profesionaly-id-2114336/hr-know-how-2022-radek-spicar-id-4204334

Ohlasy od účastníků konference:
Pozitivní ohlasy od účastníků konference

Video z konference naleznete zde:

Další aktuality

Přinášíme vám rozhovor s Danielem Štroblem, který byl natočen v rámci naší konference HR Konw How 2022 pro HR News.

Dne 19. září 2022

https://www.hrtv.cz/videa/setkani-s-profesionaly-id-2114336/hr-know-how-2022-daniel-strobl-id-4204339

Zobrazit detail

Na práci z domu bude nárok. Musí být důvod

Dne 19. září 2022

Rodičům dětí mladších patnácti let, těhotným ženám či lidem dlouhodobě pečujícím o silně handicapovanou osobu se od příštího roku zřejmě otevře snazší cesta k práci z domova, tedy k tzv. home officu. Pokud o to písemně požádají, zaměstnavatel jim bude muset vyhovět. Jedinou výjimkou budou vážné provozní důvody nebo to, že tomu bude bránit povaha vykonávané práce. Například u prodavačů a prodavaček, dělníků a dělnic […]

Zobrazit detail

Přinášíme vám rozhovor s Danou Fajmonovou, který byl natočen v rámci naší konference HR Know How 2022 pro HR News

Dne 13. září 2022

https://www.hrtv.cz/videa/setkani-s-profesionaly-id-2114336/hr-know-how-2022-dana-fejmonova-id-4204331

Zobrazit detail