Aktuality

Zdraví zaměstnanců je priorita, ideálním firemním benefitem je pobyt v lázních

Do popředí oblíbených firemních benefitů se v poslední době dostává péče o zdraví zaměstnanců. Zaměstnavatelé jsou si vědomi, že pouze zdraví a spokojení zaměstnanci přinášejí firmám dlouhodobý užitek. Investice do zdravotních benefitů tak bezpochyby patří k jedné z nejperspektivnějších cest k rozvoji firmy, která si tímto buduje pozitivní image „zdravého zaměstnavatele“. Zvýhodněné vstupy do sportovišť, fitness a wellness center, slevy v lékárnách či nejnověji […]

Dne 12. Prosinec 2022

Do popředí oblíbených firemních benefitů se v poslední době dostává péče o zdraví zaměstnanců. Zaměstnavatelé jsou si vědomi, že pouze zdraví a spokojení zaměstnanci přinášejí firmám dlouhodobý užitek. Investice do zdravotních benefitů tak bezpochyby patří k jedné z nejperspektivnějších cest k rozvoji firmy, která si tímto buduje pozitivní image „zdravého zaměstnavatele“.

Zvýhodněné vstupy do sportovišť, fitness a wellness center, slevy v lékárnách či nejnověji také lékař na telefonu, patří k oblíbeným benefitům, které přispívají k lepšímu zdraví zaměstnanců. Ovšem možností, jak pomoci svým zaměstnancům lépe zvládat stres a být odolnějšími vůči nemocem, je mnohem více. Firmy tak svým zaměstnancům například zajišťují lázeňské pobyty, které spojují odpočinek, regeneraci a zdravotní péči. Zaměstnavatelé mohou zvolit formu voucherů na pobyty nebo přímo pro zaměstnance v lázních uspořádat teambuilding.

Ideální destinací jsou určitě Mariánské Lázně, které v sobě snoubí čisté podhorské až horské klima, přírodní léčivé zdroje a historickou lázeňskou atmosféru. Skvělou péči je možné zajistit například v hotelech skupiny Ensana. Ty si zakládají na profesionalitě a svým hostům nabízejí prvotřídní tradiční procedury, moderní léčebné postupy, špičkovou gastronomii a sportovní zázemí. O tom, jak pobyty v lázních získávají na popularitě mezi firemními benefity jsme krátce hovořili s Editou Jadlovskou, ředitelkou pro lidské zdroje ve společnosti Léčebné lázně Mariánské Lázně a. s.

Jakou škálu služeb nabízí Ensana právě firmám?

Pro firmy nabízíme opravdu široké portfolio možností. Jednak jsou to rekondiční preventivní pobyty pro zaměstnance, které slouží k obnově duševních a fyzických sil a k celkové relaxaci.

Máme ale i ideální prostory pro teambuilding, skupiny mohou využít spoustu sportovních možností, jako je golf, nordic wallking, tenis, kola, v zimě sjezdové a běžecké lyžování, a poté relaxovat na masáži či v našich bazénech a wellness centrech. Pořádáme také různá školení i konference, jak pro firmy samotné, tak pro jejich zákazníky.

Proč by měli firmy investovat do zdraví svých zaměstnanců a proč jsou lázně v tomto ohledu ideálním benefitem?

Na to je velmi jednoduchá odpověď. Zdraví zaměstnanců je priorita, jak pro soukromý život, tak i pro pracovní kariéru. Zdravý zaměstnanec má více energie, podává lepší pracovní výkon, je méně nemocný. V lázních si zaměstnanci odpočinou, zregenerují a naberou nové síly, a to pod dohledem specializovaného lékařského personálu, který jim pomůže zdravotní benefity našich přírodních zdrojů maximalizovat. Prevence je tím klíčem a lázeňství k ní neodmyslitelně patří. Přispívá k zlepšení stále populárnějšího wellbeingu na pracovištích.

Jaké balíčky jsou nejoblíbenější?

Nejoblíbenějšími balíčky jsou Relax v lázních, Minikúra v lázních či Fit týden pro zdraví, pro firmy a samoplátce to jsou především rekondiční, relaxační a wellness pobyty.

Jak si tato podoba firemních benefitů u samotných zaměstnanců, jakožto koncových zákazníků, vede?

Ohlasy jsou skvělé, o čemž svědčí spoustu opakovaných pobytů, za což jsme velice rádi. Spokojenost našich klientů, ať již u nás tráví pobyty za jakýmkoliv účelem, je pro nás velice

důležitá. Budeme moc rádi, když bude takových spokojených klientů více a více. Spokojený klient je naše nejúčinnější reklama.

 

Zdroj: Oxygen Communications s.r.o.

Další aktuality

České matky vypadávají z trhu práce mnohem více, než je běžné v ostatních zemích Evropy

Dne 3. února 2023

Mateřství vyřazuje české ženy z pracovního trhu mnohem víc, než je tomu v zemích Evropské unie běžné. Češek ve věku 30 až 34 let, tedy v době, kdy zakládají rodiny, pracuje jen zhruba 60 procent. Ukazuje to analýza nazvaná Ruce a mozky českých žen stále nevyužity. Autory jsou ekonomové z institutu IDEA, CERGE-EI. Šedesátiprocentní míra zaměstnanosti českých žen pokulhává za […]

Zobrazit detail

Změny v oblasti pojistného na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti

Dne 30. ledna 2023

Vážení zaměstnavatelé, protože na počátku tohoto roku dochází k několika změnám v oblasti pojistného na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti (dále jen „pojistné“), dovolujeme si Vás o nich touto formou informovat, přičemž podrobnější informace jsou dostupné na webových stránkách ČSSZ. První změna dopadá na zaměstnavatele, kteří zaměstnávají zaměstnance vykonávající činnost tzv. zdravotnického záchranáře nebo člena jednotky hasičského […]

Zobrazit detail

Každý 7. dospělý tahá za kratší konec

Dne 26. ledna 2023

každý 7. dospělý v ČR tahá v souboji s alkoholem za kratší konec. Můžeme ho potkat i v práci. Ukažte svoje umění změny a začněte s efektivní osvětou a prevencí. Dnes spouštíme registraci do 11. ročníku zdravotně osvětové kampaně Suchej únor. Suchej únor je měsíční osobní nebo týmová výzva bez kapky alkoholu. Díky letošnímu leitmotivu „Nepít je umění” navíc s kreativní motivací pro každého – vyzkoušet si něco nového, poznat sebe […]

Zobrazit detail