Aktuality

Zdraví zaměstnanců je priorita, ideálním firemním benefitem je pobyt v lázních

Do popředí oblíbených firemních benefitů se v poslední době dostává péče o zdraví zaměstnanců. Zaměstnavatelé jsou si vědomi, že pouze zdraví a spokojení zaměstnanci přinášejí firmám dlouhodobý užitek. Investice do zdravotních benefitů tak bezpochyby patří k jedné z nejperspektivnějších cest k rozvoji firmy, která si tímto buduje pozitivní image „zdravého zaměstnavatele“. Zvýhodněné vstupy do sportovišť, fitness a wellness center, slevy v lékárnách či nejnověji […]

Dne 12. Prosinec 2022

Do popředí oblíbených firemních benefitů se v poslední době dostává péče o zdraví zaměstnanců. Zaměstnavatelé jsou si vědomi, že pouze zdraví a spokojení zaměstnanci přinášejí firmám dlouhodobý užitek. Investice do zdravotních benefitů tak bezpochyby patří k jedné z nejperspektivnějších cest k rozvoji firmy, která si tímto buduje pozitivní image „zdravého zaměstnavatele“.

Zvýhodněné vstupy do sportovišť, fitness a wellness center, slevy v lékárnách či nejnověji také lékař na telefonu, patří k oblíbeným benefitům, které přispívají k lepšímu zdraví zaměstnanců. Ovšem možností, jak pomoci svým zaměstnancům lépe zvládat stres a být odolnějšími vůči nemocem, je mnohem více. Firmy tak svým zaměstnancům například zajišťují lázeňské pobyty, které spojují odpočinek, regeneraci a zdravotní péči. Zaměstnavatelé mohou zvolit formu voucherů na pobyty nebo přímo pro zaměstnance v lázních uspořádat teambuilding.

Ideální destinací jsou určitě Mariánské Lázně, které v sobě snoubí čisté podhorské až horské klima, přírodní léčivé zdroje a historickou lázeňskou atmosféru. Skvělou péči je možné zajistit například v hotelech skupiny Ensana. Ty si zakládají na profesionalitě a svým hostům nabízejí prvotřídní tradiční procedury, moderní léčebné postupy, špičkovou gastronomii a sportovní zázemí. O tom, jak pobyty v lázních získávají na popularitě mezi firemními benefity jsme krátce hovořili s Editou Jadlovskou, ředitelkou pro lidské zdroje ve společnosti Léčebné lázně Mariánské Lázně a. s.

Jakou škálu služeb nabízí Ensana právě firmám?

Pro firmy nabízíme opravdu široké portfolio možností. Jednak jsou to rekondiční preventivní pobyty pro zaměstnance, které slouží k obnově duševních a fyzických sil a k celkové relaxaci.

Máme ale i ideální prostory pro teambuilding, skupiny mohou využít spoustu sportovních možností, jako je golf, nordic wallking, tenis, kola, v zimě sjezdové a běžecké lyžování, a poté relaxovat na masáži či v našich bazénech a wellness centrech. Pořádáme také různá školení i konference, jak pro firmy samotné, tak pro jejich zákazníky.

Proč by měli firmy investovat do zdraví svých zaměstnanců a proč jsou lázně v tomto ohledu ideálním benefitem?

Na to je velmi jednoduchá odpověď. Zdraví zaměstnanců je priorita, jak pro soukromý život, tak i pro pracovní kariéru. Zdravý zaměstnanec má více energie, podává lepší pracovní výkon, je méně nemocný. V lázních si zaměstnanci odpočinou, zregenerují a naberou nové síly, a to pod dohledem specializovaného lékařského personálu, který jim pomůže zdravotní benefity našich přírodních zdrojů maximalizovat. Prevence je tím klíčem a lázeňství k ní neodmyslitelně patří. Přispívá k zlepšení stále populárnějšího wellbeingu na pracovištích.

Jaké balíčky jsou nejoblíbenější?

Nejoblíbenějšími balíčky jsou Relax v lázních, Minikúra v lázních či Fit týden pro zdraví, pro firmy a samoplátce to jsou především rekondiční, relaxační a wellness pobyty.

Jak si tato podoba firemních benefitů u samotných zaměstnanců, jakožto koncových zákazníků, vede?

Ohlasy jsou skvělé, o čemž svědčí spoustu opakovaných pobytů, za což jsme velice rádi. Spokojenost našich klientů, ať již u nás tráví pobyty za jakýmkoliv účelem, je pro nás velice

důležitá. Budeme moc rádi, když bude takových spokojených klientů více a více. Spokojený klient je naše nejúčinnější reklama.

 

Zdroj: Oxygen Communications s.r.o.

Další aktuality

18. května proběhla naše každoroční největší akce – konference HR Know How, letos názvem HR a byznys nové doby.

Dne 29. května 2023

18. května proběhla naše každoroční největší akce – konference HR Know How, letos názvem HR a byznys nové doby. Bezmála 250 účastníků si v zajímavých prostorách Národní technické knihovny  vyslechlo inspirativní přednášky 16 vystupujících a měli možnost zúčastnit se i dvou workshopů. Letos naše účastníky pozdravil přes videozáznam i ministr MPSV Marian Jurečka  a v úvodu jim pak základní úpravu v novele zákoníku […]

Zobrazit detail

I roztomilé emoji může mít právní následky

Dne 24. května 2023

Možná se ptáte, zda mohou mít emotikony v právním kontextu nějaký význam. Emotikony jsou součástí naší komunikace a vyjadřují naši náladu a pocity. S nárůstem jejich používání se také zvyšuje počet případů, kdy se tyto malé výrazové obrázky stávají předmětem rozhodování soudů. V níže uvedeném případu emotikony sehrály klíčovou roli. V Německu se soudy zabývaly případem zaměstnance, který na sociální síti […]

Zobrazit detail

Equal Pay Day již po čtrnácté

Dne 24. května 2023

Bylo nás slyšet a vidět? Největší akce na podporu rovného odměňování a ekonomické bezpečnosti žen v České republice, pořádaná veřejně prospěšnou organizací Business & Professional Women CR, je pro letošní rok za námi. Pojďme si připomenout co se za ty tři dny událo. 29 vystupujících představilo 679 účastnicím a účastníků páteční konference témata, která rezonují napříč společností, ale ne […]

Zobrazit detail