Aktuality

Zdraví zaměstnanců je priorita, ideálním firemním benefitem je pobyt v lázních

Do popředí oblíbených firemních benefitů se v poslední době dostává péče o zdraví zaměstnanců. Zaměstnavatelé jsou si vědomi, že pouze zdraví a spokojení zaměstnanci přinášejí firmám dlouhodobý užitek. Investice do zdravotních benefitů tak bezpochyby patří k jedné z nejperspektivnějších cest k rozvoji firmy, která si tímto buduje pozitivní image „zdravého zaměstnavatele“. Zvýhodněné vstupy do sportovišť, fitness a wellness center, slevy v lékárnách či nejnověji […]

Dne 12. Prosinec 2022

Do popředí oblíbených firemních benefitů se v poslední době dostává péče o zdraví zaměstnanců. Zaměstnavatelé jsou si vědomi, že pouze zdraví a spokojení zaměstnanci přinášejí firmám dlouhodobý užitek. Investice do zdravotních benefitů tak bezpochyby patří k jedné z nejperspektivnějších cest k rozvoji firmy, která si tímto buduje pozitivní image „zdravého zaměstnavatele“.

Zvýhodněné vstupy do sportovišť, fitness a wellness center, slevy v lékárnách či nejnověji také lékař na telefonu, patří k oblíbeným benefitům, které přispívají k lepšímu zdraví zaměstnanců. Ovšem možností, jak pomoci svým zaměstnancům lépe zvládat stres a být odolnějšími vůči nemocem, je mnohem více. Firmy tak svým zaměstnancům například zajišťují lázeňské pobyty, které spojují odpočinek, regeneraci a zdravotní péči. Zaměstnavatelé mohou zvolit formu voucherů na pobyty nebo přímo pro zaměstnance v lázních uspořádat teambuilding.

Ideální destinací jsou určitě Mariánské Lázně, které v sobě snoubí čisté podhorské až horské klima, přírodní léčivé zdroje a historickou lázeňskou atmosféru. Skvělou péči je možné zajistit například v hotelech skupiny Ensana. Ty si zakládají na profesionalitě a svým hostům nabízejí prvotřídní tradiční procedury, moderní léčebné postupy, špičkovou gastronomii a sportovní zázemí. O tom, jak pobyty v lázních získávají na popularitě mezi firemními benefity jsme krátce hovořili s Editou Jadlovskou, ředitelkou pro lidské zdroje ve společnosti Léčebné lázně Mariánské Lázně a. s.

Jakou škálu služeb nabízí Ensana právě firmám?

Pro firmy nabízíme opravdu široké portfolio možností. Jednak jsou to rekondiční preventivní pobyty pro zaměstnance, které slouží k obnově duševních a fyzických sil a k celkové relaxaci.

Máme ale i ideální prostory pro teambuilding, skupiny mohou využít spoustu sportovních možností, jako je golf, nordic wallking, tenis, kola, v zimě sjezdové a běžecké lyžování, a poté relaxovat na masáži či v našich bazénech a wellness centrech. Pořádáme také různá školení i konference, jak pro firmy samotné, tak pro jejich zákazníky.

Proč by měli firmy investovat do zdraví svých zaměstnanců a proč jsou lázně v tomto ohledu ideálním benefitem?

Na to je velmi jednoduchá odpověď. Zdraví zaměstnanců je priorita, jak pro soukromý život, tak i pro pracovní kariéru. Zdravý zaměstnanec má více energie, podává lepší pracovní výkon, je méně nemocný. V lázních si zaměstnanci odpočinou, zregenerují a naberou nové síly, a to pod dohledem specializovaného lékařského personálu, který jim pomůže zdravotní benefity našich přírodních zdrojů maximalizovat. Prevence je tím klíčem a lázeňství k ní neodmyslitelně patří. Přispívá k zlepšení stále populárnějšího wellbeingu na pracovištích.

Jaké balíčky jsou nejoblíbenější?

Nejoblíbenějšími balíčky jsou Relax v lázních, Minikúra v lázních či Fit týden pro zdraví, pro firmy a samoplátce to jsou především rekondiční, relaxační a wellness pobyty.

Jak si tato podoba firemních benefitů u samotných zaměstnanců, jakožto koncových zákazníků, vede?

Ohlasy jsou skvělé, o čemž svědčí spoustu opakovaných pobytů, za což jsme velice rádi. Spokojenost našich klientů, ať již u nás tráví pobyty za jakýmkoliv účelem, je pro nás velice

důležitá. Budeme moc rádi, když bude takových spokojených klientů více a více. Spokojený klient je naše nejúčinnější reklama.

 

Zdroj: Oxygen Communications s.r.o.

Další aktuality

Legislativní forum o novinkách v pracovním právu

Dne 27. listopadu 2023

Jako už každoročně na podzim i letos se v listopadu konalo Legislativní forum, které společnost People Management Forum poprvé pořádala s nově založenou Asociací personalistů ČR. Po několikaletém čekání na novelu zákoníku práce se právě tato novela stala stěžejním bodem programu letošního Legislativního fora. Už poněkolikáté se účastníci Legislativního fora sešli v prostorách zasedacího sálu Ministerstva školství v Praze. Partnery Legislativního […]

Zobrazit detail

AGE MANAGEMENT: ZVÝŠENÍ EFEKTIVITY PRÁCE I REPORT ESG

Dne 23. listopadu 2023

Věkovou diverzitu ovlivní stárnutí populace. Do roku 2050 znatelně ubyde mladších pracovníků, naopak stěžejní pracovní silou budou lidé nad 50 let. Tvrdou realitou je však jejich diskriminace. Už nyní je nízká nezaměstnanost a nedostatek volných lidí na pracovním trhu. Firmy se proto budou muset naučit pracovat se všemi věkovými skupinami, aby měly v budoucnu dostatek zaměstnanců. Pomoci […]

Zobrazit detail

Desítka oborů na trhu práce, které nejvíce ovlivní příchod umělé inteligence

Dne 21. listopadu 2023

Administrativa, IT, výroba, ale i zdravotnictví nebo úklidové služby. To jsou obory, do nichž výrazně zasáhne nebo už zasahuje umělá inteligence. Zaměstnancům na některých pozicích zvládne práci významně usnadnit, po jiných může práci zcela převzít. Prakticky všechny firmy, které redakce iDNES.cz oslovila, čekají, že umělá inteligence nahradí administrativní činnosti, práci s daty a další rutinní činnosti. „Marketing a práce s textem, […]

Zobrazit detail