Přinášíme zajímavé články z oblasti HR a novinky z naší společnosti.
– Závěrečné zkoušky a maturity se blíží a desítky tisíc mladých lidí se chystají na vstup na pracovní trh. Letos vysoké školy opustí kolem 65 tisíc absolventů, ze středních škol odejde dalších zhruba 85 tisíc, přibližně 30 procent z nich neplánuje ve studiu pokračovat. Jaké jsou jejich šance na uplatnění? Jaké mají požadavky a co od nich čekají zaměstnavatelé?
Přinášíme základní přehled změn, na které je zapotřebí se připravit.
První memoranda o spolupráci s nejvýznamnějšími technickými univerzitami podepsali zástupci vznikajícího mediálního projektu KÝM BUDU. Ten si klade za cíl řešit dlouhodobý a palčivý problém nedostatku odborníků v technických profesích.
S nástupem generace Z na pracovní trh nabývá work-life balance - rovnováha mezi osobním a pracovním životem - na důležitosti. Při výběru zaměstnavatele je prioritou pro 35 procent zástupců mladé generace. Výše platu je rozhodující jen pro 20 procent z nich.
Umělá inteligence (AI) stále intenzivněji zasahuje do pracovního života Čechů. Některé pozice kvůli ní v budoucnu z pracovního trhu úplně zmizí. Zejména kreativní pozice se ale o uplatnění bát nemusejí. Mezi nimi jsou i personalisté. Vlivem AI se ovšem náplň jejich práce výrazně změní.
Až 63 % zaměstnanců se při výběru práce řídí nabídkou benefitů. V postoji k zaměstnaneckým benefitům jsou však napříč generacemi zásadní rozdíly. Zatímco starší zaměstnanci vnímají benefity za vítaný bonus nad rámec mzdy, mladší generace je považují za standardní součást firemní kultury a preferují pestrý výběr podle individuálních preferencí.
Tento den bychom si měli připomenout důležitost štěstí a pohody v našich životech. Na to, proč by si měli lidé dělat každý den alespoň malou radost, jsme se zeptali umělé inteligence. Přečtěte si, co nám odpověděla.
Trendem současného pracovního trhu je rostoucí význam firemní kultury. Dobré vztahy na pracovišti ovlivňují úspěch firmy a snižují fluktuaci pracovníků. Podle mezinárodních odhadů může zdravá firemní kultura zvýšit výkonnost společnosti až o 30 procent.
Ve fázi intenzivních příprav na ostrý start je začátkem letošního roku nový mediální projekt KÝM BUDU, který si klade za cíl řešit dlouhodobý a palčivý problém nedostatku odborníků v technických profesích.
Podle dat Českého statistického úřadu v loňském roce používalo technologie umělé inteligence (AI) pouhých šest procent českých podniků. Odborníci během letoška očekávají razantnější nástup nástrojů AI do pracovního života Čechů. Tématem roku 2025 jsou AI agenti.
Budete mít přehled o HR akcích i novinkách v oblasti HR. Vyzkoušejte a uvidíte.